REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Niewielka przystań nad Wisłą - będą rejsy do Młocin

  • Autor: um.warszawa.pl
  • 11 gru 2015 16:13
Niewielka przystań nad Wisłą - będą rejsy do Młocin
fot. commons.wikipedia.org

Dzięki niewielkiej przystani, wybudowanej na skraju Lasu Młocińskiego, już w przyszłym roku znów będzie można odbywać rejsy Wisłą na Młociny. Uroku nowej marinie dodaje kameralna plaża usytuowana pośród drzew.

REKLAMA

Powstanie mariny wpisuje się w miejski plan rewitalizacji Wisły, który obejmuje m.in. przebudowę bulwarów i modernizację Portu Czerniakowskiego.

Armator, w którego gestii będzie nie tylko organizacja rejsów lecz także m.in. zapewnienie pływających pomostów ma zostać wyłoniony wiosną. Sama przystań jest już jednak dostępna dla wszystkich chętnych - informuje oficjalny portal miejski um.warszawa.pl.

Przystań zlokalizowana jest na 525 km rzeki. Z lądu najłatwiej trafić do niej idąc ulicą Dziwożony, leśną ścieżką lasem lub od parkingu przy polanie w pobliżu ul. Papirusów. Dojechać można też ścieżką rowerową od północy, a wiosną również dodatkowo od południa.

Centralnym punktem nowej przystani jest tzw. „ślimak”. To pagórkowata, w znacznej mierze wyłożona darnią konstrukcja w kształcie muszli, ułatwia korzystanie z terenu osobom niepełnosprawnym i świetnie komponująca się z naturalnym otoczeniem.

Ścieżki mają żwirową nawierzchnię, a do umocnień brzegowych wykorzystano kamień łamany. Elementy betonowe w kolorze grafitowym zastosowano tylko tam, gdzie było to niezbędne.

Na miejscu w momencie uruchomienia rejsów na wakacje 2016 dostępną będą trapy i pływający pomost.

Inwestorem przystani i plaży jest Zarząd Mienia m.st. Warszawy. Całość inwestycji wraz z dojazdami kosztowała blisko 524 tysięcy złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY