REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Niezadowoleni z ochrony konserwatorskiej kortów tenisowych

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 09 mar 2018 13:54
fot. pixabay.com

Syndyk masy upadłości Sopockiego Klubu Tenisowego w upadłości z siedzibą w Siedlcach, złożył odwołanie od decyzji wpisu do rejestru zabytków nieruchomych woj. pomorskiego zabytku: zespołu kortów tenisowych wraz ze starodrzewem oraz budynkami. Odwołanie poprzez Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków zostało przesłane do Ministra Kultury, który wg. kompetencji będzie je rozpatrywał.

REKLAMA

- Odwołanie syndyka w zestawieniu z dotychczasową próbą sprzedaży części kortów przez SKT za czasów Białaszczyków (prezes Waldemar Białaszczyk ma wyrok prawomocny za okradanie klubu!), na rzecz dewelopera, pokazują, że gdyby nie zdecydowane działanie sądów na wniosek miasta, część kortów mogłaby być już zabudowana apartamentowcami – nie kryje rozżalenia prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

Syndyka reprezentuje kancelaria Rezanko Sitek Staniec Kancelaria Adwokatów Sp.P., z Warszawy.

Przypomnijmy, że w styczniu 2017 roku prezydent Sopotu Jacek Karnowski złożył wniosek u Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o wpisanie zespołu budynków kortów tenisowych wraz z terenem do rejestru zabytków województwa pomorskiego, z uwagi na ich kulturotwórczy charakter. W lutym 2018 roku korty zostały wpisane do rejestru.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY