REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Niezwykłe hotele zanurzone w lesie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 12 sie 2015 14:03
Niezwykłe hotele zanurzone w lesie
Hostel Wadi, projekt: Studio Bernardo Secchi & Paola Viganò, photo by F. Buyckx

Hotel nad jeziorem, morzem czy w górach - to już było. W Europie coraz wyraźniej widać trend lokalizowania hosteli czy ekodomków w środku lasu, z daleka od zgiełku miast i jeszcze bliżej natury. Budynki wykonane są często z drewna i idealnie wpisują się w leśny krajobraz.

REKLAMA

Hotel Öijared  zagubiony w szwedzkich lasach

Hotel Öijared w pobliżu Göteborga to nie tylko w pełni wyposażony, czterogwiazdkowy hotel w sercu Szwecji. To także architektoniczna perełka przygotowana przez Kjellgren Kaminsky Architecture. 34 pokoi, strefa rekreacyjna i konferencja, sklepy i restauracja - to wszystko mogą znaleźć goście obiektu.

Obiekt charakteryzuje się drewnianymi wykończeniami oraz idealnym dopasowaniem do otaczających lasów. Stanowi bazę nie tylko dla osób chcących odpocząć od zgiełku miast, ale również narciarzy czy golfistów.

Hostel Wadi w środku belgijskiego lasu

Hostel powstał na terenach dawnej bazy wojskowej, w lesie o powierzchni 300 hektarów, w Kasterlee (Belgia). Autorami tej koncepcji blisko natury są architekci z włoskiej pracowni Studio Bernardo Secchi & Paola Viganò.

O kształcie "Hostel Wadi" zdecydowała otaczająca go część lasu sosnowego. Okrągła bryła hostelu, ukryta pod korą i leśną połacią zmienia się wraz z porami roku, żyje z lasem, który rośnie wokół niego.

Projekt wyróżnia i łączy w sobie trzy podstawowe krajobrazy: naturalny, wojskowy i edukacyjny. Dodatkową wartością jest w tym przypadku krajobraz architektury - w całości wykonany z drewna.

Kolarbyn Ecolodge w sercu szwedzkich lasów

Kolarbyn Ecolodge to 12 drewnianych i ziemnych domków stworzonych w sercu Szwecji. Nie ma w nich prądu ani bieżącej wody. Do dyspozycji gości są tylko drewniane łóżka i kominek ogrzewany drewnem.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY