REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nizio Design International z projektem ekspozycji Łodzi na Expo 2015

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 12 sie 2015 13:13
Nizio Design International z projektem ekspozycji Łodzi na Expo 2015
fot. Nizio Design International

Ekspozycja Łodzi na Expo 2015 w Mediolanie przeniesie widza w wykreowany świat, w którego centrum znajdą się tematy rewitalizacji, filmu, designu, sztuki i mody. Multimedialną i interaktywną ekspozycję zaprojektowało studio Nizio Design International. Będzie można ją oglądać na przełomie września i października w Pawilonie Polskim na Expo.

REKLAMA

Przestrzeń Sali Regionów zostanie wypełniona scenografią oddającą tkankę Łodzi, jej plan i najważniejsze obiekty. Scenografia pokaże skalę miasta, jego ważne punkty. Projekt opracowany przez warszawskie studio architektoniczne zakłada stworzenie artystycznej i nowoczesnej ekspozycji oddającej energię oraz kreatywność Łodzi, czyli to, co najciekawsze i najbardziej atrakcyjne dla biznesu, mieszkańców oraz turystów. Poza elementami scenografii statycznej ekspozycja będzie składać się z trzech projekcji wyświetlanych na ścianach Sali Regionów oraz trzech interaktywnych manualnych standów.

Na posadzce, pod stopami zwiedzających, rozrysowana będzie ścieżka, która symbolicznie poprowadzi widzów śladem najciekawszych miejskich obiektów, jak nowy dworzec Łódź Fabryczna, Pałac Poznańskiego, Muzeum Sztuki czy Manufaktura. Wszystko przyjmie formę streetartowego muralu, charakterystycznego dla miejskiego pejzażu Łodzi. Ściany pomieszczenia wypełnią rysunki, także utrzymane w stylistyce graffiti. Ścieżki zwiedzania kierują zwiedzających do stanowisk multimedialnych bądź projekcji. Zagadnienia związane z rewitalizacją widzianą jako proces architektoniczny, urbanistyczny, ale też społeczny będzie dominować w przekazie ekspozycji. Także przemiana, kreatywność i wizerunek Łodzi staną się jej bardzo ważnymi tematami.

Dzięki spójnym elementom graficznym i animacyjnym trzy projekcje wciągną zwiedzających w trzy odmienne, ale kompatybilne i ściśle ze sobą powiązane opowieści. Projekcja związana z zagadnieniami rewitalizacji dzięki dynamicznemu montażowi archiwalnych i współczesnych zdjęć oraz animacji podkreśli wyjątkowy charakter łódzkich procesów rewitalizacyjnych. Na innym ekranie zobaczymy film dotyczący mody i kultury, w którym znajdziemy odniesienie do najważniejszych współczesnych wydarzeń odbywających się w mieście – Fashion Weeka, Łódź Design Festival czy Light Move Festival. Ostatnia projekcja – dedykowana kinematografii zostanie oparta m.in. na fragmentach archiwalnych ujęć filmów, które na przestrzeni dekad powstawały w Łodzi. Tam, gdzie projektanci nie przewidzieli wyświetlania projekcji, ściany pokryte zostaną grafikami odwzorowującymi elewacje, m.in.: Muzeum Kinematografii, EC 1 Wschód, bramę Manufaktury. Grafika na czwartej ścianie pawilonu odnosić się będzie do rozwoju i przyszłości Łodzi.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY