REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nizio Design International znów rewitalizuje. Tym razem Zamek Królewski i Bramę Krakowską

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 24 cze 2016 16:01
Nizio Design International znów rewitalizuje. Tym razem Zamek Królewski i Bramę Krakowską
Brama Krakowska, fot. Nizio Design International

Nizio Design International i Muzeum Lubelskie w Lublinie podpisały umowę dotyczącą wykonania dokumentacji przebudowy oraz prac remontowych, aranżacyjnych i wystawienniczych planowanych przez instytucję w Zamku Królewskim i Bramie Krakowskiej. To kolejny, po Zamku w Łańcucie, rewitalizacyjno-konserwatorski projekt warszawskiej pracowni.

REKLAMA

Zespół architekta Mirosława Nizio wygrał przetarg ogłoszony przez Muzeum Lubelskie. Przedmiotem zamówienia są prace projektowe dla budynku Zamku Królewskiego i Bramy Krakowskiej, gdzie swoją działalność prowadzi Muzeum. Opracowywane projekty i kosztorysy będą dotyczyły remontu kapitalnego, przebudowy, aranżacji oraz wyposażenia obiektów, jak również nowej przestrzeni ekspozycyjnej, w której będzie pokazywany m.in. obraz Jana Matejki „Unia Lubelska”. Nizio Design International przygotuje także projekt budowlany i wykonawczy dla wszystkich branż oraz szczegółową specyfikację techniczną. Na mocy umowy pracownia będzie odpowiedzialna za odbiór robót budowlanych, wykonanie przedmiaru robót i kosztorysu inwestorskiego dla wszystkich branż. Będzie również sprawowała kompleksowe nadzory autorskie nad realizacją robót budowlanych pod kątem zgodności z projektem.

Wszystkie prace odbędą się w ramach projektu dofinansowanego z Unii Europejskiej – Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Muzeum Lubelskie w Lublinie świętuje w 2016 roku 100-lecie działalności. Od 1957 roku jego główna siedziba mieści się w wybudowanym w XII wieku, wielokrotnie przebudowywanym Zamku Królewskim, który jest jednym z najpiękniejszych i najcenniejszych tego typu zabytków w Europie. Pochodząca XIV wieku Brama Krakowska to symbol Lublina położony na historycznym szlaku łączącym Kraków z Litwą i Rusią. Budowla, która strzeże dostępu do miejskiej starówki stanowi pozostałość gotyckich murów obronnych. Od 1979 roku działa w niej odział Muzeum Lubelskiego – Muzeum Historii Miasta Lublina. Oba budynki – Zamek Królewski i Brama Krakowska są objęte ścisłą ochroną konserwatorską.

Pracownia Nizio Design International – obok projektów architektury, architektury wnętrz, ekspozycji stałych i czasowych oraz obiektów rekreacyjnych – specjalizuje się w kompleksowych koncepcjach rewitalizacyjnych, tworzonych z myślą o miastach, ich poszczególnych obszarach i budynkach. Ma na koncie propozycje projektów przygotowane m.in. dla obszaru zalewu w Kraśniku, Opola Lubelskiego i Łęczycy oraz rynku w Janowie Lubelskim. Dla miasta Brzeg architekci stworzyli koncepcję przekształcenia dawnego Gimnazjum Piastowskiego w Muzeum Kresów. Natomiast dla Łodzi – plan rewitalizacji jednego z zabytkowych miejskich budynków i uruchomienia w nim unikatowego „Lapidarium Detalu Architektonicznego”. W 2015 roku pracownia zakończyła kompleksowy projekt prac konserwatorsko-rewitalizacyjnych na zlecenie Muzeum-Zamku w Łańcucie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY