REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Norma akustyczna w ryzach prawa

  • Autor: Property Design
  • 21 sty 2014 14:12
Norma akustyczna w ryzach prawa

Instytut Techniki Budowlanej pracuje nad nową normą akustyczną, która może zacząć obowiązywać wiosną 2014 roku. Chodzi o uregulowanie czasu pogłosu w nowo powstających budynkach.

REKLAMA

Obecnie kwestie pogłosu nie są regulowane przez prawo. To powoduje, że architekci projektując nowe obiekty nie muszą brać pod uwagę rozwiązań w zakresie akustyki. Nowa norma wprowadzi taki obowiązek, co z jednej strony może podwyższyć koszty inwestycyjne deweloperów, z drugiej poprawić komfort użytkowników biur oraz innych obiektów. Obecnie obowiązującą normą jest zalecenie regulujące kwestie dostępności hałasu z zewnątrz do środka budynku.

- Nasza firma jest oczywiście zainteresowana wprowadzeniem obowiązku przestrzegania ustalonych norm czasu pogłosu w budynkach – mówi Agnieszka Miszta, Area Marketing Manager w firmie Rockfon, która zajmuje się dostarczaniem rozwiązań akustycznych do budynków użyteczności publicznej oraz komercyjnych.

Podstawowym celem badań naukowych i prac rozwojowych prowadzonych w Instytucie Techniki Budowlanej od początku jego działalności było i jest zapewnienie jakości polskiego budownictwa oraz ochrona interesów użytkowników obiektów budowlanych. Instytut Techniki Budowlanej jest upoważniony na podstawie rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 8 listopada 2004 r. do udzielania aprobat technicznych (AT ITB) dla większości wyrobów budowlanych, w tym także z zakresu inżynierii elektrycznej i sanitarnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY