REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Norman Foster zaprojektuje 310-metrowy wieżowiec w stolicy

  • Autor: tvnwarszawa.tvn24.pl
  • 20 lis 2015 12:08
Norman Foster zaprojektuje 310-metrowy wieżowiec w stolicy
Warszawa

Pracownia sir Normana Fostera, Foster + Partners, zaprojektuje wieżowiec, który ma szanse być najwyższym w Polsce. Ma on powstać w centrum Warszawy dla dewelopera HB Reavis.

REKLAMA

Jak podał portal tvnwarszawa.tvn24.pl, warszawski ratusz wydał zgodę na wybudowanie wieżowca o wysokości 310 m z iglicą na 80 m. Miałby on powstać u zbiegu ul. Chmielnej i al. Jana Pawła II. Teren ten firma HB Reavis kupiła od PKP.

Budynek będzie miał funkcje biurowe, projekt Normana Fostera zakłada połączenie podziemne z Dworcem Centralnym. Wśród projektów Normana Fostera jest drugi pod względem wielkości budynek na ziemi, którego powierzchnia to ponad milion metrów kwadratowych - Terminal 3 w Pekinie.

Jeszcze w marcu 2014 r. Stanislav Frnka, prezes polskiego oddziału HB Reavis, informował o planach budowy kompleksu biurowego o powierzchni ok. 100 tys. mkw. właśnie w tym miejscu.

O planach budowy wieżowca pisaliśmy już w ubiegłym roku: HB Reavis szykuje konkurencję dla Warsaw Spire. Projektem zajmie się Norman Foster?

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY