REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowa elewacja Poznań City Center bardziej nowoczesna i elegancka

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 27 kwi 2016 09:18
Poznań City Center, fot. Materiały prasowe

Aż 950 mkw. elewacji Poznań City Center nabierze nowego blasku, dzięki zamontowaniu aluminiowo-szklanych elementów. Nowa powierzchnia elewacji, odpowiadająca czterem kortom tenisowym, będzie gotowa już w sierpniu.

REKLAMA

Głównym celem prowadzonych prac jest zwiększenie estetyki PCC, a także odpowiednie dopasowanie przestrzeni dla nowego salonu Peek & Cloppenburg. Podczas wymiany elewacji w części południowej PCC zostaną zamontowane dodatkowe okna, które jednocześnie staną się elementem dekoracyjnym sklepu nowego najemcy. Większość prac, których zakończenie przewidziane jest na początek sierpnia, będzie związanych z wymianą obecnie zamontowanych płyt laminowanych na aluminiowo-szklaną elewację. Zmianie ulegnie wschodnia oraz południowa część elewacji Poznań City Center. Dzięki szklanej fasadzie centrum zyska kolejne miejsce widokowe oraz doskonałą przestrzeń relaksu i odpoczynku z dostępem do światła dziennego. Tym samym pasaże będą lepiej doświetlone co wpłynie na zwiększenie komfortu gości Poznań City Center.

- Zmiana elewacji naszego centrum to kolejny krok w dostosowaniu estetyki Poznań City Center do nowoczesnych wymagań i trendów. Konsekwentnie realizujemy kolejne etapy przebudowy, która zaplanowana jest na cały 2016 r. Jednym z jej elementów jest wymiana zewnętrznej elewacji. Po zakończeniu prac Centrum zyska jeszcze  bardziej nowoczesny i elegancki charakter – wyjaśnia Norbert Fijałkowski, dyrektor centrum.

Prace związane ze zmianą elewacji Poznań City Center będą prowadzone od kwietnia do sierpnia br. i nie wpłyną na sposób funkcjonowania centrum. Zmiana elewacji jest realizowana w ramach planów przebudowy rozpoczętej w marcu tego roku, których łączny koszt wyniesie ok. 30 mln euro (ok. 128 mln zł). Prace prowadzone są na podstawie wewnętrznego projektu architektów ECE oraz biura ARh+, wykonawstwo powierzono firmie Strabag. Zakończenie wszystkich robót przewidziano na październik br.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY