REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowa Fabryczna w Łodzi. Projekt Skanska i Medusa Group wart docenienia

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 17 sie 2017 16:40
Nowa Fabryczna w Łodzi. Projekt Skanska i Medusa Group wart docenienia
Nowa Fabryczna fot. Skanska

Nowa Fabryczna to pierwsza komercyjna inwestycja w Nowym Centrum Łodzi, tuż obok dworca Fabrycznego i EC1. Wspólny projekt Skanska i Medusa Group ma szansę na główną nagrodę w kategorii Architektura w konkursie Prime Property Prize 2017.

REKLAMA

Biurowiec Nowa Fabryczna został nominowany w konkursie Prime Property Prize 2017 w kategorii Architektura. Organizowana przez Grupę PTWP, wydawcę Propertynews.pl i Propertydesign.pl, szósta edycja konkursu Prime Property Prize 2017 wkracza w kolejną fazę.

POZNAJ NOMINACJE WE WSZYSTKICH KATEGORIACH I ODDAJ SWÓJ GŁOS JUŻ DZIŚ!

Nowa Fabryczna to druga po Green Horizon inwestycja biurowa Skanska Property Poland w Łodzi, a jednocześnie pierwszy z dwóch (obok planowanej Bramy Miasta) projektów na terenie Nowego Centrum Łodzi – obszaru, na którym realizowany jest spektakularny na skalę Europy Środkowej projekt urbanistyczny, który przypisując starej części miasta nowe funkcje, łączy biznes, handel, kulturę oraz transport. Budynek Nowa Fabryczna usytuowany jest na skrzyżowaniu ulic Knychalskiego i Składowej.

Biurowiec zaprojektowany przez renomowaną śląską pracownię Medusa Group wyróżnia oryginalna, ażurowa fasada. Projekt powstał zgodnie z realizowaną przez Skanska ideą placemakingu, polegającą na tworzeniu w przestrzeni publicznej zielonych miejsc, które są zdrowe, użyteczne i otwarte nie tylko dla pracowników, ale dla wszystkich mieszkańców.

Nowa Fabryczna składa się z siedmiu kondygnacji naziemnych oraz dwóch podziemnych, z 210 miejscami parkingowymi dla najemców. Budynek został zaprojektowany w taki sposób, aby z powodzeniem wpisać się w przestrzeń swojego wyjątkowego sąsiedztwa. Znazły się w nim m.in. przestronne, zielone patio z kaskadą schodów, nowoczesna infrastruktura rowerowa, w tym stacje rowerów miejskich oraz stacje do ładowania pojazdów elektrycznych, a także loggie umieszczone na każdym z pięter. Zielony charakter budynku potwierdził międzynarodowy certyfikat środowiskowy LEED na poziomie Gold.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY