REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowa Fabryczna według Medusa Group dla Skanska Property Poland

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 02 wrz 2015 09:38
Nowa Fabryczna według Medusa Group dla Skanska Property Poland
Nowa Fabryczna, Skanska
Nowa Fabryczna według Medusa Group dla Skanska Property Poland
Nowa Fabryczna według Medusa Group dla Skanska Property Poland
Nowa Fabryczna według Medusa Group dla Skanska Property Poland
Nowa Fabryczna według Medusa Group dla Skanska Property Poland

Budynek o nazwie Nowa Fabryczna powstanie na skrzyżowaniu ulic Knychalskiego i Składowej, na terenie Nowego Centrum Łodzi. Projekt architektoniczny przygotowali architekci z Medusa Group.

REKLAMA

Projekt Nowa Fabryczna składać się będzie z siedmiu kondygnacji naziemnych oraz dwóch podziemnych, z 210 miejscami parkingowymi dla najemców. Obecnie na terenie inwestycji realizowane są prace przygotowawcze do rozpoczęcia budowy. Budynek zaprojektowany został na potrzeby ok. 2200 pracowników.

Projekt zaoferuje najemcom ok. 21,5 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowo-usługowej. Zakończenie planowane jest na przełom drugiego i trzeciego kwartału 2017 r.

Nazwa projektu bezpośrednio nawiązuje do charakteru miasta oraz jego lokalizacji. Budynek Nowa Fabryczna powstanie w odległości kilku minut drogi pieszo od Dworca Fabrycznego.

Budynek Nowa Fabryczna został zaprojektowany w taki sposób, aby z powodzeniem wpisać się w przestrzeń Nowego Centrum Łodzi. W budynku znajdzie się m.in. przestronne, zielone patio z kaskadą schodów, nowoczesna infrastruktura rowerowa, w tym stacje rowerów miejskich, a także loggie umieszczone na każdym z pięter, które zostaną oddane do dyspozycji najemców.

- Zespół biurowy w Łodzi to wyzwanie dla projektantów. Kontekst przebudowanego dworca Łódź Fabryczna oraz dynamicznie rozwijającego się Nowego Centrum Łodzi inspiruje do zaprojektowania budynku będącego wizytówką rozwoju i współczesności - podkreślają Łukasz Zagała i Przemo Łukasik, architekci Medusa Group. - Co ważne, projektowany budynek będzie w dużej mierze tworzył tenże kontekst, z uwagi na to, iż będzie jednym z pierwszych wzniesionych budynków w oparciu o napisany dla tego obszaru Miejscowy Plan Zagospodarowania terenu. Elastyczność i funkcjonalność, będące zawsze cechami budynków Skanska zostały wzbogacone o oryginalną i niesystemową fasadę, która - mamy nadzieję - będzie wyróżniać budynek na tle innych współczesnych kompleksów biurowych - mówią architekci.

Budynek Nowa Fabryczna zostanie zrealizowany zgodnie z ideą zrównoważonego budownictwa, o czym świadczyć będą rozwiązania zastosowane w budynku. Użytkownicy będą mieli do dyspozycji m.in. nowoczesną infrastrukturę rowerową, w tym punkt roweru miejskiego oraz stacje do ładowania pojazdów elektrycznych. Technologie zastosowane w budynku pozwolą znacząco zmniejszyć zużycie energii oraz wody. Zielony charakter budynku potwierdzi międzynarodowy certyfikat środowiskowy LEED na poziomie Gold.

Nowa Fabryczna to już drugi obiekt biurowy Skanska Property Poland realizowany w Łodzi. Premierowy – Green Horizon – powstał w okolicy Ronda Solidarności. W trzecim kwartale 2014 roku kompleks został sprzedany funduszowi Griffin Real Estate.

Autorem projektu architektonicznego budynku Nowa Fabryczna jest śląska pracownia Medusa Group. Generalnym wykonawcą budynku będzie firma Skanska S.A. Komercjalizację obiektu przeprowadzi Skanska Property Poland.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY