Nowa galeria handlowa w Jarosławiu uchyla rąbka tajemnicy. Przed nami wielkie otwarcie!PropertyDesign.pl - 22-07-2019 13:03


Za miesiąc Jarosław zyska galerię handlową o pow. ponad 28 tys. mkw. Galeria Stara Ujeżdżalnia to najnowsza inwestycja firmy CD Locum z Dębicy. W architekturze galerii zastosowano surowe materiały takie jak: cegła klinkierowa, beton i stal. Autorem całości prac architektonicznych, zarówno obiektu, jak i niektórych lokali jest Arkus Biuro Projektowo-Doradcze Marek Gachowski z Gliwic.

22 sierpnia 2019 r. zostanie oficjalnie otwarta Galeria Stara Ujeżdżalnia w Jarosławiu. Budowa galerii rozpoczęła się w 2017 r., ale przygotowania planistyczne trwały znacznie dłużej. Jest to bowiem galeria śródmiejska o rozbudowanym programie gastronomiczno-rozrywkowym uzupełniającym podstawowy program handlowy. Jej bezkonfliktowe wkomponowanie w tkankę tak wyjątkowego miasta jak Jarosław, wymagało odpowiedniego przygotowania.

Galeria powstała w kwartale ulic Grunwaldzkiej, Sikorskiego, Piekarskiej i Słowackiego, w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta. Przestrzeń publiczna galerii będzie więc naturalnym uzupełnieniem przestrzeni publicznej miasta, w którym dominuje Rynek Staromiejski. Odwiedzający Stare Miasto będą potrzebowali jedynie 4 minuty, aby znaleźć się w przestrzeni nowo otwieranej galerii, korzystając z wejść od strony ulic Grunwaldzkiej i Sikorskiego wkomponowanych w ich pierzeje.

Cegła klinkierowa, beton i stal

W architekturze galerii zastosowano surowe materiały takie jak: cegła klinkierowa, beton naturalny i stal w kolorze szarym. - Jest to nawiązanie do tradycji secesji krakowsko-lwowskiej, której znaczący przykład: gmach Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" , dziś pięknie odnowiony, stoi nieopodal wejścia do galerii przy ulicy Sikorskiego - zaznacza architekt Marek Gachowski, Arkus Biuro Projektowo- Doradcze Marek Gachowski.

Zaś architektura wnętrz nawiązuje do tradycji miejsca: zespołu przedwojennych ujeżdżalni koni wykorzystywanych przez stacjonującą tradycyjnie w Jarosławiu kawalerię. Takie źródło ma też nazwa galerii. - W wystroju pasaży dominują stalowe kratownice wsparte na klinkierowych pilastrach. Ich geometrie wydobywa nowoczesne oświetlenie - nadmienia Gachowski.

5-salowe kino, rozległy foodcourt i wyjątkowa restauracja

Galeria Stara Ujeżdżalnia., o pow. GLA ponad 28 tys. mkw., już dziś jest w pełni wynajęta. Na parterze ulokowała się grupa LPP wraz ze wszystkimi swoimi markami: Reserved, Mohito, Sinsey, House, Cropp, Home and You, a także NewYorker, Diverse, czy Monnari, Big Star, Medicine i Tally Weijl. Swoje sklepy ma także Bytom, Wólczanka i Vistula. W branży obuwniczej obecni są zarówno Deichmann i CCC , jak i Ryłko, Wojas i Sizeer. Branżę drogeryjną reprezentuje Rossmann i Douglas oraz Hebe. Natomiast Media Expert jest reprezentantem branży elektronicznej. W galerii pojawią się też takie marki jak Coccodrillo, Smyk i Empik, Kik, Pepco, Martes Sport i 4F oraz Triumph i Gatta. Uzupełnieniem programu handlowego galerii jest market E.Leclerc. Program handlowy dopełniają mniejsze lokale handlowe i usługowe tworzące strefę serwisową.

Poziom +1 to królestwo gastronomiczno-rozrywkowe: dominuje kino 5-salowe oraz rozległy foodcourt z restauracjami i cukiernią, a program uzupełniają klub fitness i bawialnia z unikalnym urządzeniem Playday. Wyjątkowym lokalem jest restauracja Browar z tarasem-ogródkiem, oferująca piwo Trzy Korony pochodzące z rzemieślniczego browaru w Nowym Sączu.

Inwestorem galerii jest firma CD Locum z Dębicy. Galeria Stara Ujeżdżalnia jest kolejną inwestycją firmy w tym rejonie. Autorem całości prac architektonicznych, zarówno całego obiektu, jak i niektórych lokali jest Arkus Biuro Projektowo- Doradcze Marek Gachowski z Gliwic.