REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowa hala pod Poznaniem. To będzie strefa sportu i kultury

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 20 wrz 2016 16:12
Nowa hala pod Poznaniem. To będzie strefa sportu i kultury
Autorem projektu hali widowiskowo-sportowej jest Pracownia Projektowa Mariusz Wrzeszcz
Nowa hala pod Poznaniem. To będzie strefa sportu i kultury
Nowa hala pod Poznaniem. To będzie strefa sportu i kultury

Miejsce dla sportowców i amatorów kultury, przyjazne dla starszych i młodszych, dostosowane do osób niepełnosprawnych. Taka właśnie będzie hala widowiskowo-sportowa w Puszczykowie. Właśnie wmurowano kamień węgielny pod tę inwestycję. Kontrakt realizuje firma Skanska, a inwestorem jest Miasto Puszczykowo. Autorem projektu hali widowiskowo-sportowej jest Pracownia Projektowa Mariusz Wrzeszcz.

REKLAMA

Przy Szkole Podstawowej nr 1 w Puszczykowie powstaje obiekt nie tylko nowoczesny, ale przede wszystkim bardzo funkcjonalny. To hala widowiskowo-sportowa, na którą czekają nie tylko uczniowie, lecz również mieszkańcy miasta. Zostanie scalona łącznikami z gimnazjum i szkołą podstawową. - Uczniowie będą mieli do dyspozycji płytę główną hali o wymiarach 44x24 m, z możliwością jej podziału na trzy boiska oraz salę do gimnastyki korekcyjnej – mówi Dariusz Szymkowiak, menadżer projektu, Skanska. - Znajdą się tam również szatnie, zaplecza socjalne, sala konferencyjna i biura. W obiekcie będzie można organizować koncerty, przedstawienia teatralne, duże imprezy szkolne, a także konferencje czy spotkania biznesowe.

- Budowa hali sportowo-widowiskowej to największa w historii inwestycja, realizowana przez Miasto Puszczykowo - dodaje Andrzej Balcerek, burmistrz Puszczykowa. - Niezmiernie cieszy fakt, że Mieszkańcy zyskają nowoczesny obiekt, pozwalający między innymi na organizowanie zawodów rangi krajowej w wielu dyscyplinach sportowych – np. badmintonie, siatkówce. Nowy obiekt będzie służył głównie uczniom i gimnazjalistom do zajęć z wychowania fizycznego, ale nie tylko. Zastosowane rozwiązania akustyczne i widownia na około 300 osób umożliwią organizację rozmaitych imprez kulturalnych i koncertów. Warto podkreślić, że do tej pory w Puszczykowie nie było sali, która zdołałaby pomieścić kilkuset widzów.

Dodatkowo obok hali przewiduje się 138 miejsc postojowych Obiekt będzie w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych - wejścia do środka z poziomu chodnika, winda oraz toalety przystosowane dla osób korzystających z wózków inwalidzkich. Wysokość hali to ponad 15 m, a kubatura ponad 31,5 tys. m sześc.

- Prace ruszyły w czerwcu br. - mówi Tomasz Litwiniec, kierownik budowy, Skanska. - Rozpoczęliśmy od rozbiórki starej sali gimnastycznej. Do tej pory wykonaliśmy już niemal wszystkie roboty ziemne i zbliżamy się do zakończenia fundamentów i ścian fundamentowych, natomiast ściany murowe i żelbetowe mamy zrealizowane w 20 proc. W najbliższym czasie będziemy wykonywać konstrukcję parteru. Główne dźwigary nad boiskiem hali wykonamy z drewna klejonego – będzie ich 7, o rozpiętości 33 m każdy. Do końca roku planujemy, by obiekt znalazł się pod dachem.  

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY