REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowa hala sportowa projektu Bonae Res w Łodzi

  • Autor: UM Łódź
  • 24 lut 2016 10:42
fot. Fotolia

W Łodzi powstanie hala sportowa na 3 tysiące miejsc. Obiekt ma spełniać funkcje zarówno sportowe, jak i rekreacyjne. Autorem projektu nowej hali jest Bonae Res.

REKLAMA

Jak informuje łódzki magistrat, planowana hala ma pomieścić 3062 widzów w tym 2174 widzów na trybunach stałych i 888 widzów na trybunach rozsuwanych wraz z towarzyszącymi funkcjami. Obiekt ma spełniać funkcje sportowe i rekreacyjne. Jest przewidziany do organizowania imprez sportowych krajowych w trzech podstawowych dyscyplinach: siatkówce, koszykówce i piłce ręcznej oraz innych wymagających areny o podobnej wielkości. Projektowana hala będzie stanowić zaplecze treningowe dla imprez międzynarodowych organizowanych w Atlas Arenie.

Budynek wyróżnia się czerwonym kolorem elewacji, który stanowi kontrast do kolorystyki Atlas Areny i stadionu. Jak poinformowała dyrektor Małgorzata Belta z Biura ds. Inwestycji UMŁ, w marcu ogłoszony zostanie przetarg na budowę, a cały obiekt powinien być gotowy w 2017 roku. Będzie to inwestycja o znacznie niższych kosztach niż planowana wcześniej hala.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY