REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowa koncepcja dla salonu Empik w centrum Warszawy od Otomi

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 27 kwi 2016 13:52
Nowa koncepcja dla salonu Empik w centrum Warszawy od Otomi
Empik Junior - projekt nowej koncepcji
Nowa koncepcja dla salonu Empik w centrum Warszawy od Otomi
Nowa koncepcja dla salonu Empik w centrum Warszawy od Otomi

Flagowy salon Empik w centrum stolicy przejdzie gruntowne zmiany – nowe wnętrze będzie bardziej nowoczesne, a jednocześnie przytulne i nastrojowe. Projekt opracowało biuro architektoniczne Otomi.

REKLAMA

Empik znajdujący się w warszawskim Juniorze, w Galerii Centrum przy ulicy Marszałkowskiej, przechodzi gruntowne zmiany. Sklep od lipca będzie zajmował jedno piętro – powierzchnia zmniejszy się, ale będzie bardziej przyjazna.

Zgodnie z wdrażaną od 2015 roku strategią, Empik mocniej stawia na sprzedaż i promocję książek. Decyzja o zmniejszeniu powierzchni Juniora podyktowana jest dostosowaniem salonu do strategii, ale też obserwowanym od dłuższego czasu zwiększaniem się ruchu w salonach w centrach handlowych, kosztem tych w centrach miast. Empik w nowej odsłonie będzie mieścił się na pierwszym piętrze Juniora.

W nowej odsłonie salonu zostanie zastosowanych wiele udogodnień: więcej siedzisk, lepsza nawigacja po sklepie, ciekawsze i bardziej przejrzyste rozwiązania ekspozycyjne. Powstaną kąciki melomana i czytelnika, gdzie w komfortowych warunkach będzie można posłuchać muzyki i poczytać książki.

Empik Junior nadal będzie miał jedną z najszerszych w Polsce ofertę książek oraz muzyki klasycznej i jazzowej. Proporcjonalnemu zmniejszeniu ulegną pozostałe kategorie produktów, ale wszystkie będą dostępne w salonie – prasa, filmy, gry, artykuły piśmiennicze i artystyczno-kreatywne oraz zabawki.

Po remoncie w Juniorze, w niezmienionym kształcie, będą kontynuowane spotkania z artystami. Tak jak dotychczas, co miesiąc w salonie będzie odbywać się kilkanaście spotkań autorskich. Scena znajdzie się w nowym miejscu i w odświeżonym wydaniu.

Prace są rozłożone na kilka etapów, ale sklep funkcjonuje przez cały okres trwania remontu. Do końca maja Empik wyprowadzi się z drugiego piętra, a na początku lipca z parteru. Salon w nowej odsłonie zostanie otwarty 1 lipca.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY