REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowa przestrzeń z polskim designem w Łodzi

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 01 paź 2015 10:40
Nowa przestrzeń z polskim designem w Łodzi
Nowa przestrzeń z polskim, współczesnym designem - sklep Bardzo rozsądnie, fot. Joanna Szewczuk

Przy Piotrkowskiej 142 otwiera się przestrzeń dla tych, którzy lubią polski design - „Bardzo rozsądnie”. Nowe miejsce w Łodzi stworzone zostało przez parę kreatywnych łodzian Justynę Burzyńską i Macieja Lebiedowicza, założycieli kultowej marki „Pan tu nie stał”.

REKLAMA

Sklep "Bardzo rozsądnie" powstał z potrzeby uruchomienia w Łodzi miejsca, które będzie gromadziło sztukę użytkową w rozsądnej cenie. Asortyment sklepu został skomponowany tak, aby zaprezentować przekrój tego, co dzieje się (głównie, ale nie wyłącznie) we współczesnym polskim designie i projektowaniu graficznym. Znajdą się tu ważne publikacje, wydawnictwa, grafiki i ilustracje, artykuły piśmiennicze, zabawki i akcesoria domowe. Ważnym działem sklepu są dobrze zaprojektowane, przemyślane pamiątki z Łodzi. 

Właścicielami "Bardzo rozsądnie" są Justyna Burzyńska i Maciej Lebiedowicz, założyciele marki "Pan tu nie stał" oraz studia graficznego "Fajne chłopaki". Sklep powstał dzięki 14. edycji konkursu na lokale dla kreatywnych.

Oficjalne otwarcie sklepu nastąpi w piątek 2 października o godzinie 19.00. Podczas inauguracji działania sklepu będzie miało miejsce również otwarcie wystawy ilustratorów związanych z Łodzią pt. "Łódź - to takie miasto w Polsce". Na wystawie zaprezentowane będą prace ilustratorów i grafików związanych z miastem – wywodzących się z Łodzi lub nadal tutaj tworzących. Na wystawie zaprezentowane zostaną prace ilustratorów i grafików: Polkadot, Jakub Stępień, Ładne Halo, Adrian Knopik, Halografika, Magda Lauk, Bartosz Kosowski, Michał Bogulski, Ola Niepsuj, Bartek Bojarczuk, Fajne chłopaki, Krzysztof Iwański, Anna Dusza, Maria Apoleika. Wystawa wpisana została w program Łódź Design Festival i potrwa do 18 października 2015. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY