REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowatorski koncept restauracji hotelowych

  • Autor: propertydesign.pl
  • 12 cze 2015 12:08
Nowatorski koncept restauracji hotelowych
Winestone - nowatorski koncept restauracji hotelowych sieci Mercure, fot. materiały prasowe
Nowatorski koncept restauracji hotelowych
Nowatorski koncept restauracji hotelowych
Nowatorski koncept restauracji hotelowych

Winestone to nowatorski koncept restauracji hotelowych wprowadzony przez markę Mercure w Polsce. Projekt wnętrz lokali opracowała firma Kaczmarek Studio.

REKLAMA

Winestone to koncept oparty na dwóch elementach. Po pierwsze, kolekcji win (wine) wyselekcjonowanych na podstawie wiedzy i doświadczenia sommelierów, a po drugie dań podawanych na „les planches” – kamiennych deskach (stone), rodem z najmodniejszych francuskich restauracji. Tak powstała nazwa Winestone.

Wystrój restauracji cechuje minimalizm i prostota, dominują kolory fioletowy i czarny w połączeniu z drewnianymi, dużymi stołami i marmurowymi blatami baru. Jeden duży stół nawiązuje do tradycji wspólnego biesiadowania. Są też stoły niskie, a przy nich fotele i wygodne kanapy. Specjalne lampy świecące ciepłym, delikatnym światłem nadają przestrzeni odpowiedni klimat i nastrój.

W menu goście znajdą zbilansowane potrawy, regionalne specjalności, a także chleb świeżo pieczony na zakwasie z rodzynek. Zgodnie z nowoczesnymi trendami, Winestone ma otwartą kuchnię.

W Winestone można kupić wszystko na wynos. Jest też sklep WINESHOP, który dopełnia ofertę restauracji. Wyselekcjonowane produkty sprawiają, że gość identyfikuje się z marką. Planowane jest też otwarcie sklepu internetowego.

Za innowacyjną koncepcję restauracji hotelowych Winestone Orbis został nagrodzony „Medalem Europejskim”. Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się 10 czerwca 2015 roku w Salach Redutowych Teatru Wielkiego, medal odebrał z rąk Marka Goliszewskiego, prezesa Business Centre Club – Gilles Clavie, prezes Orbis SA. W ceremonii uczestniczył także Pierre Buhler, ambasador Francji w Polsce - laureat Honorowego Medalu Europejskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY