REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowe biurowce obok Spodka. To projekt Medusa Group

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 31 mar 2016 14:22
Nowe biurowce obok Spodka. To projekt Medusa Group
Działka, na której powstaną biurowce .KTW, fot. materiały prasowe TDJ Estate
Nowe biurowce obok Spodka. To projekt Medusa Group
Nowe biurowce obok Spodka. To projekt Medusa Group
Nowe biurowce obok Spodka. To projekt Medusa Group

KTW to nazwa kompleksu biurowego, który powstanie obok legendarnego „Spodka” w centrum Katowic. Projekt architektoniczny przygotowała Medusa Group. Bryła będzie charakterystyczna, a równocześnie oszczędna w wyrazie.

REKLAMA

KTW to skrót od nazwy „Katowice” stosowany m.in. w komunikacji kolejowej i lotniczej. Biurowce .KTW powstaną w najbardziej prestiżowej lokalizacji w mieście – obok legendarnego „Spodka”, w sąsiedztwie tworzących tzw. Strefę Kultury nowych siedzib Muzeum Śląskiego i Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz na zwieńczeniu najważniejszych osi widokowych Katowic.

– Wybrana nazwa jest wyrazem szacunku dla Katowic, ale również filozofii, która przyświeca realizacji naszego projektu. W dłuższej perspektywie, dzięki architekturze, polityce najmu oraz sposobowi zarządzania obiektem chcemy stać się jednym z pozytywnych przykładów zmian w regionie, który, jak często się zapomina, należy do najsilniejszych ośrodków gospodarczych w kraju – mówi Maciej Wójcik, prezes zarządu TDJ Estate. – Wierzymy, że dużym atutem naszej inwestycji będzie charakterystyczna, a równocześnie oszczędna w wyrazie bryła – dodaje.

Prezentacja szczegółów projektu architektonicznego oraz założeń funkcjonalnych i biznesowych biurowców .KTW odbędzie się 19 maja w trakcie VIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Na działce, na której powstaną wysokościowce zakończyły się ostatnie prace rozbiórkowe, stanowiące równocześnie przygotowanie do rozpoczęcia robót budowlanych. Na mocno zaawansowanym etapie znajduje się proces wyboru generalnego wykonawcy, który powinien zostać rozstrzygnięty w dwóch najbliższych miesiącach. 

O biurowcach .KTW

Zlokalizowana obok legendarnego katowickiego „Spodka” inwestycja będzie składała się z dwóch wysokościowców połączonych podziemnym garażem. Zdecydowana większość powierzchni budynków będzie przeznaczona na funkcję biurową, która zostanie uzupełniona o przestrzeń handlowo-usługową, gdzie znajdą się m.in.: kantyna, oddział banku, firmy sektora finansowego oraz centrum medyczne i kawiarnia. Przesądzone jest także, że projekt będzie fazowany – obiekty nie powstaną równolegle, lecz w dwóch etapach, z przesunięciem czasowym. Ma to zapewnić możliwość płynnej komercjalizacji oraz stworzyć perspektywę elastycznego rozwoju potencjalnym najemcom.

Teren o powierzchni ponad 0,7 ha, na którym powstanie kompleks biurowy, został nabyty przez TDJ Estate za kwotę 29 mln zł. W grudniu 2015 r. inwestor uzyskał pozwolenie na budowę wysokościowców. Decyzja została wydana przez Urząd Miasta Katowice 23 listopada br. i ­– w skutek braku odwołań ze strony uprawnionych instytucji – zyskała status ostatecznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY