REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowe funkcje dla ulicy Piotrkowskiej. Zaglądamy za kulisy projektu Teal Office

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 13 wrz 2016 12:55
Nowe funkcje dla ulicy Piotrkowskiej. Zaglądamy za kulisy projektu Teal Office
Teal Office, inwestycja OPG Property
Nowe funkcje dla ulicy Piotrkowskiej. Zaglądamy za kulisy projektu Teal Office

Rewitalizacja miejska to z jednej strony przywracanie przestrzeniom dawnej świetności, a z drugiej – tworzenie nowych możliwości ich wykorzystania. Idei tej hołduje firma OPG Property Professionals i jej druga z zaplanowanych na najbliższe miesiące inwestycji w obrębie OFF Piotrkowska Center w Łodzi.

REKLAMA

Teal Office, nowoczesny obiekt biurowo-usługowy klasy A wkomponowany w zabytkową architekturę dawnej fabryki, ma być pomostem do dalszego ożywiania najdłuższej ulicy handlowej w Europie.

Projekt architektoniczny Teal Office, podobnie jak opisywany wcześniej projekt Sepia Office, to wizja Aleksandry Zdziechowskiej, Piotra Walerysiaka i Andrzeja Owczarka – osób doskonale znających charakter miejsca. Konsorcjum architektów z biur zw A i NOW, na co dzień projektujących na OFF Piotrkowska Center, postawiło sobie ambitny cel: wkomponowanie nowoczesnego obiektu w postindustrialną zabudowę dawnych tkalni i przędzalni Franciszka Ramischa oraz sąsiadujące z nimi secesyjne kamienice. Projekt m.in. ma za zadanie jeszcze mocniej zintegrować popularnego OFFa z otaczającą przestrzenią miejską, w tym z ikoniczną dla Łodzi „Pietryną”.

Od strony ul. Roosevelta budynek zrówna się wysokością z pobliskimi kamienicami, a na poziomie 0 umożliwi dodatkowe połączenie z pasażem OFF Piotrkowska, zwiększając funkcjonalność przestrzeni. Podobnie jak w przypadku wszystkich lokali na OFFie, dolne piętra obiektu będą wyższe, niż górne kondygnacje (od 4,5 m na parterze do 3,2 m na piątym piętrze).

– Wprowadzając nową jakość w postindustrialne otoczenie, Teal Office pozostanie w harmonii z architekturą dawnej fabryki. Fragment elewacji w grafitowej licówce od strony pasażu OFF Piotrkowska Center nawiąże do ceglanego sąsiedztwa obiektów pofabrycznych, w tym m.in. do odnawianego budynku Sepia Office – wyjaśnia Andrzej Owczarek z pracowni NOW.

Kreatywność.IT

Teal Office oferować będzie 378 mkw. dla usług na parterze oraz 2266 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, w pełni przystosowanej do potrzeb firm z sektora IT. To kolejny projekt w obrębie popularnego OFFa, po Sepia Office oraz nowej przestrzeni dla startupów, dedykowany branży technologicznej. Jak podkreśla inwestor, nowy kierunek mocno wpisze się w twórczy klimat miejsca.

– Tworząc nowe funkcje dla przestrzeni, którą dziś znamy jako OFF Piotrkowska Center, chcieliśmy oddać ją w ręce osób kreatywnych i pełnych pasji do tego, co robią – mówi Michał Styś, dyrektor zarządzający OPG Property Professionals. – Kreatywność i innowacyjne podejście do wyzwań to także domena osób rozwijających innowacyjne technologie, dlatego z pewnością znajdą oni tu miejsce dla siebie – dodaje.

Innowacyjne podejście cechuje także sam projekt przestrzeni, w której zrezygnowano całkowicie ze ścian konstrukcyjnych. Zastosowanie podłogi technicznej zapewni elastyczność w lokalizacji i późniejszym przenoszeniu gniazd elektrycznych, pozwalając na swobodną zmianę aranżacji pomiędzy układami typu open space, mieszanymi lub z podziałem na pomieszczenia biurowe. Najemcy, w zależności od preferencji, mogą zdecydować się na całe piętro na wyłączność lub część piętra z odrębnym wejściem ze wspólnego holu windowego.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY