REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowe przedszkole i szkoła w Warszawie - przyjazne i nowoczesne placówki

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 09 cze 2016 09:52
Nowe przedszkole i szkoła w Warszawie - przyjazne i nowoczesne placówki
Przedszkole ul. Zdrowa, projekt Tremend, fot. Tremend
Nowe przedszkole i szkoła w Warszawie - przyjazne i nowoczesne placówki
Nowe przedszkole i szkoła w Warszawie - przyjazne i nowoczesne placówki
Nowe przedszkole i szkoła w Warszawie - przyjazne i nowoczesne placówki

Od września 2017 r. najmłodsi warszawiacy będą mieli nowe przedszkole przy ul. Zdrowej. Obiekt zaprojektowany przez pracownię Tremend będzie sprzyjać nie tylko nauce i rozwojowi, ale także zabawie. Rok później nowy obiekt powstanie przy ul. Dzieci Warszawy – będzie to kompleks szkolno-sportowy zrealizowany w formule „design&build”.

REKLAMA

Dziesięciooddziałowe przedszkole przy ul. Zdrowej na zlecenie Dzielnicy Wilanów m. st. Warszawy oraz zespół szkolno-sportowy przy ul. Dzieci Warszawy na zlecenie Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy zrealizuje Skanska. 8 czerwca br. spółka podpisała dwa kontrakty. Budowa przedszkola pochłonie blisko 10,5 mln zł brutto natomiast budowa szkoły podstawowej wraz z halą blisko 31,7 mln zł brutto.

Komfortowe i bezpieczne przedszkole w Wilanowie

- Sukcesywnie powiększamy liczbę miejsc w przedszkolach publicznych na terenie Wilanowa – mówi Ludwik Rakowski, burmistrz Dzielnicy Wilanów. - Przedszkole przy ul. Zdrowej będzie kolejną placówką na terenie Wilanowa Zachodniego, jednego z szybciej rozwijających się obszarów Warszawy. Mam nadzieję, że wykonawca – firma Skanska – dołoży wszelkich starań, by wykonać inwestycję dobrze i w terminie.

W ramach inwestycji powstanie dwukondygnacyjny budynek, częściowo podpiwniczony wraz z niezbędną infrastrukturą. Obiekt o powierzchni 3 148 m kw. oraz kubaturze 12 235 m sześc. będzie pełnił funkcję publicznego przedszkola dla młodszych i starszych dzieci. Zabezpieczy także potrzeby administracyjne placówki.

Znajdą się w nim: sale dla dzieci do zajęć rekreacyjno-zabawowych oraz indywidualnych, szatnie, sanitariaty, strefa gastronomiczna, zaplecze administracyjne oraz pomieszczenia techniczne. Sala rekreacyjno-zabawowa na parterze będzie dostępna także dla rodziców natomiast z sali na pierwszym piętrze będzie dostęp do dwóch zewnętrznych, zadaszonych przeszkleniem tarasów użytkowych. Na pierwszym piętrze swoje pokoje będą mieli też opiekunowie, logopeda i psycholog. Pierwsze piętro to także rozdzielnia posiłków i zmywalnia, połączone windą kuchenną z blokiem żywieniowym na parterze.

- W trosce o komfort osób niepełnosprawnych, w szczególności poruszających się na wózkach inwalidzkich, zbudujemy windę przystosowaną do ich potrzeb - mówi Karol Kozieł, menadżer projektu, Skanska. – Ponadto wszystkie wejścia do budynku oraz przejścia (przejazdy) będą bezprogowe. Szerokość przejść i drzwi także umożliwią przejazd osób poruszających się na wózkach. Obiekt będzie posiadał również toaletę przeznaczoną dla osób niepełnosprawnych. Na przejściach z chodników na ulicę wykonamy obniżenia, a na parkingach wydzielimy miejsca na samochody dla osób niepełnosprawnych – dodaje.

W nowym przedszkolu układ komunikacji wewnętrznej będzie prosty, co umożliwi łatwą orientację dzieci i rodziców w przestrzeni obiektu.

- W ramach umowy zagospodarujemy również teren - wykonamy dojazdy, parkingi, zieleń, elementy małej architektury, place zabaw z urządzeniami dostosowanymi do wieku dzieci, wydzielone niską zielenią rekreacyjną – wymienia menadżer projektu. - Potem uzyskamy pozwolenie na użytkowanie obiektu i przekażemy przedszkole inwestorowi, a najmłodsi będą mogli cieszyć się nowym miejscem do zabaw, edukacji i integracji.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY