REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowe restauracje w Starym Browarze o ciekawym wystroju

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 30 cze 2015 15:35
Nowe restauracje w Starym Browarze o ciekawym wystroju
Atrium Stary Browar - instalacja Ryszarda Kai
Nowe restauracje w Starym Browarze o ciekawym wystroju
Nowe restauracje w Starym Browarze o ciekawym wystroju

W części restauracyjnej Atrium Starego Browaru, projektowanej przez Ryszarda Kaję, otwarto dwie restauracje casual dining.

REKLAMA

Na usłanych poduchami krzesłach, w otoczeniu klimatycznych dekoracji autorstwa Ryszarda Kai lub na zacisznym tarasie można zjeść dania kuchni azjatyckiej i polskiej.

Dwa nowe lokale to China House o powierzchni 47 mkw. oraz Express Kuchnia Marché o powierzchni 60 mkw.

Obydwie restauracje mają ciekawą aranżację wnętrz. China House przybliża chińską kulturę, orientalnego charakteru nadają mu także chińscy kucharze sprawnie operujący gorącymi wookami. Natomiast Express Kuchnia Marche, z widocznym zapleczem, gdzie kucharze przygotowują na bieżąco serwowane dania, przypomina tradycyjną kuchnię w pełnym gości domu.

Część restauracyjną Atrium Starego Browaru zaprojektował Ryszard Kaja – malarz, grafik i twórca ponad 150 scenografii do spektakli teatralnych, baletowych, operowych i telewizyjnych oraz kilku filmów. Dekoracje są tu więc teatralne, pełne niezwykłych detali, które w zamierzeniu autora mają wpisywać się w historyczną atmosferę Starego Browaru i podkreślać jego artystyczne korzenie (zanim pojawiły się tu sklepy, było to miejsce kulturalnych wydarzeń, w tym premier operowych).

Składa się na nią:

- Pasaż Wysoki, łączący Dziedziniec Sztuki z foodcourtem Atrium. Na jego ścianach znajduje się szereg dekoracji i oryginalnych elementów zdobniczych, m.in. chińskie kafle, kamienne lwy, kominkowe drzwiczki, za którymi skrywa się terracotowy kafel wykonany przez matkę artysty oraz stare tabliczki znalezione podczas porządkowania zabudowań dawnych Browarów Huggera. Nad pasażem góruje m.in. malownicza kładka ze skomplikowanym mechanizmem kół i obręczy oraz zegarem, który raz na dobę łączy się radiowo z wzorcowym miernikiem czasu we Frankfurcie nad Menem, aby skorygować ewentualne odchylenia czasowe.

- Foodcourt z gigantyczną lampą, grającą w swoim czasie w jednym ze spektakli operowych, ulicznymi lampami z kloszami z końca XIX wieku i srebrzonymi drzewami z zawieszonymi na ich gałęziach tajskimi i indonezyjskimi klatkami.

- Tzw. Kajówka – jeden z najmniej znanych, publicznie dostępnych zakątków Starego Browaru, przypominający salon w tradycyjnym przedwojennym domu, ze starym kredensem, tryptykiem namalowanym na XIX wiecznym lustrze toaletki i setkami starych fotografii zakochanych par.

W sezonie letnim działa tu także częściowo zadaszony taras.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY