REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowe, stylowe lampy na Starym Rynku w Poznaniu

  • Autor: poznan.pl
  • 17 lis 2015 14:49
Nowe, stylowe lampy na Starym Rynku w Poznaniu
fot. Christopher John SSF, flickr.com

Oświetlenie Starego Rynku w Poznaniu od dawna wymagało modernizacji, stąd decyzja o wymianie lamp na nowe. Zostaną wymienione zarówno źródła światła, jak i oprawy latarni.

REKLAMA

Tradycyjne oświetlenie zostało zastąpione przez lampy ledowe o neutralnej białej barwie i niemal czterokrotnie silniejszym strumieniu światła w porównaniu z dotychczasowymi. Jaśniej jest też dzięki nowym oprawom, które zostały zainstalowane na wszystkich 32 latarniach oświetlających płytę Starego Rynku. Koszt całej inwestycji to ponad 120 tysięcy zł. Inwestycja sfinansowana przez firmę Enea Oświetlenie Sp. z o.o.

Nowe oprawy, utrzymane w klasycznej formie, stylistyką nawiązują do opraw ulicznych z początku XX w. Ich wygląd był konsultowany z miejską konserwator zabytków oraz plastykiem miejskim. Najważniejsze w tym przypadku są jednak ich parametry techniczne.

Oprawy są przystosowane do pracy w warunkach zewnętrznych. Jakość materiału zapewnia odporność na silniejsze uderzenia, stopień szczelności oprawy daje z kolei ochronę przed kurzem czy silnymi strumieniami wody. Dużo wyższe parametry oświetleniowe oraz asymetryczny rozsył światła pozwala na maksymalne doświetlenie płyty Starego Rynku.

Poznań planuje dalsze inwestycje w nowe oświetlenie. Obecnie projektowane jest oświetlenie przestrzeni między budynkami przy ul. Baptysty Quadro i ul. Różany Targ na Starym Rynku. Zostanie ono zamontowane w pierwszej połowie 2016 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY