REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowoczesna hala targowa z centrum spotkań? Warszawa reaktywuje Halę Gwardia

  • Autor: UM Warszawa
  • 22 gru 2016 10:36
fot. pixabay.com

Warszawa poszukuje partnera, który zajmie się prowadzeniem wschodniej Hali Mirowskiej tzw. Hali Gwardii. W planach powstanie nowoczesnej hali targowej, połączonej z lokalnym centrum spotkań.

REKLAMA

Hale Mirowskie zostały wybudowane na przełomie XIX i XX wieku i do 1944 r. były największym wielkopowierzchniowym obiektem handlowym w stolicy. Sprzedawano tu głównie mięso, ryby, pieczywo oraz świeże warzywa. Budynki w stanie praktycznie nienaruszonym przetrwały oblężenie Warszawy, a ucierpiały poważnie dopiero w trakcie powstania warszawskiego. Hala zachodnia została oddana do użytku w 1962 r. i do dzisiaj pełni funkcję handlową. Z kolei odbudowana już w 1953 r. Hala wschodnia, była własnością Milicyjnego Klubu Sportowego „Gwardia” i przez wiele lat pełniła funkcje sportowo-widowiskowe. Obecnie jest ona wydzierżawiona tymczasowo, a w miniony weekend odbył się tam targ świąteczny.

Jak podaje oficjalny portal miejski Warszawy, miasto chce przywrócić hali jej historyczną funkcję - handlową. Wyremontowany budynek ma pełnić także rolę lokalnego centrum integrującego mieszkańców. Oprócz punktów gastronomicznych, przewiduje się wygospodarowanie przestrzeni na organizację różnorodnych wydarzeń. Planowane jest także upamiętnienie Feliksa Stamma, założyciela tzw. Polskiej Szkoły Boksu. Ma to być nawiązanie do X Mistrzostw Europy w Boksie, które okazały się ogromnym sukcesem polskiej reprezentacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY