REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowoczesny biznes wybiera Kraków

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 13 lis 2017 09:54
Nowoczesny biznes wybiera Kraków
fot. mat. prasowe

W ostatnich latach Kraków stał się jednym z największych ośrodków biurowych w naszym kraju. Ogromne zapotrzebowanie na powierzchnię biurową wynika m.in. z dużego zainteresowania firm z sektora nowoczesnych usług biznesowych stolicą Małopolski, rozwiniętej infrastruktury i ogromną ilością wykształconej kadry. W odpowiedzi deweloperzy inwestują w Krakowie w innowacyjne centra biurowe.

REKLAMA

Dzięki olbrzymieniu zainteresowaniu nowoczesnych firm z sektora usług biznesowych, od kilku lat w Krakowie przybywa nowych miejsc pracy. Pracodawcy zwracają uwagę na takie atuty miasta jak doskonale rozwinięta infrastruktura komunikacyjna i bliskość Kraków Airport - drugiego największego lotniska w kraju. Do najważniejszych zalet stolicy Małopolski należy także autostrada A4 i planowana droga ekspresowa S7 łącząca miasto z Warszawą.

W Krakowie znajduje się 21 uczelni wyższych, w tym jedne z najlepszych Polsce ośrodki akademickie takie jak Uniwersytet Jagielloński i Akademia Górniczo-Hutnicza. Każdego roku krakowskie uczelnie wypuszczają prawie 50 tyś. wykształconych specjalistów.

Według raportu Tholons z 2015 r., jednego z najważniejszych tego typu opracowań na świecie, Kraków jest najlepszą lokalizacją w Europie i 9 na świecie dla sektora z branży outsourcingu.

Zapotrzebowanie na powierzchnię biurową rośnie więc i powoduje zwiększoną aktywność deweloperów w tym zakresie. Jednym z najciekawszych obiektów biurowych powstających obecnie na mapie Krakowa jest Podium Park, realizowany przez Podium Investment. Nowoczesny kompleks biurowy powstaje na krakowskich Czyżynach przy al. Jana Pawła II. Pierwszy etap inwestycji zostanie ukończony w czerwcu 2018 roku.  Biurowiec jest zlokalizowany w bliskim sąsiedztwie Politechniki Krakowskiej, Krakowskiego Parku Technologicznego, Parku Lotników Polskich, AWF-u Tauron Areny. Wokół kompleksu zapewniony jest bezpośredni dostęp do środków komunikacji miejskiej oraz bardzo dobre połączenia z innymi dzielnicami i najważniejszymi ośrodkami biznesowymi w kraju. 

Podium Park to nowoczesny kompleks, w ramach którego powstaną trzy budynki biurowe. W każdym z nich zaplanowano ponadstandardowe rozwiązaniu z zakresu ekologii, technologii i infrastruktury rowerowej. Ponadto, inwestycja jako jedna z pierwszych w Polsce uzyskała prestiżowy certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie Outstanding.

W 2016 roku ponad 50 tysięcy pracowników z branży nowoczesnych usług biznesowych było zatrudnionych w Krakowie, co uplasowało miasto na pierwszej pozycji w Polsce, wyprzedzając tym samym Warszawę, Wrocław i Trójmiasto.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY