REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowoczesny dworzec, hotel i parkingi według pomysłu pracowni Archidea

  • Autor: Gazeta.pl
  • 07 mar 2014 14:34
Nowoczesny dworzec, hotel i parkingi według pomysłu pracowni Archidea
Projekt pokoju hotelowego w płockiej inwestycji, fot. Archidea

Nowoczesny dworzec autobusowy i kolejowy, dwa parkingi dla podróżujących, hotel wraz z pokojami dla kierowców, zaplecze gastronomiczne i punkty usługowe - to wszystko powstanie w ramach inwestycji na płockim dworcu. Projekt architektoniczny jest już gotowy. Poszukiwany jest wykonawca prac budowlanych.

REKLAMA

Jak podaje Gazeta.pl, obiekt dworca w 2012 roku przejęło miasto i przekazało go gminnej spółce Rynex. W ubiegłym roku cztery firmy przedstawiły swoje koncepcje architektoniczne budynku i okolicznego terenu. Najwyższe oceny otrzymała łódzka Archidea.

Na podstawie zwycięskiej propozycji powstał projekt, który wcieli w życie zwycięzca przetargu - wykonawca prac budowlanych.

Inwestycja pochłonie kilkanaście mln zł. W lutym Rynex podpisał z Bankiem Gospodarstwa Krajowego i marszałkiem województwa mazowieckiego umowę w sprawie 10 mln zł pożyczki w ramach programu Jessica. Mają one być wykorzystane na rewitalizację i termomodernizację budynku oraz zagospodarowanie przyległego terenu.

Ratusz spodziewa się, że prace budowlane mogą ruszyć już w maju. Nowy budynek dworca ma być gotowy pod koniec listopada br. - informuje gazeta.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY