REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowoczesny kompleks sportowy w szkole podstawowej w Pruszkowie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 03 paź 2017 10:01
Nowoczesny kompleks sportowy w szkole podstawowej w Pruszkowie
Szkoła w Pruszkowie fot. mat. prasowe
Nowoczesny kompleks sportowy w szkole podstawowej w Pruszkowie
Nowoczesny kompleks sportowy w szkole podstawowej w Pruszkowie

Firma Strabag podpisała kontrakt z Gminą Miasta Pruszków na rozbudowę szkoły podstawowej nr 10 i budowę nowoczesnych obiektów oświatowo-sportowych przy ulicy Pływackiej w Pruszkowie. Wartość inwestycji wynosi ok. 38,7 mln zł netto.

REKLAMA

Obecna podstawówka na Gąsinie zamieni się w nowoczesny, wielofunkcyjny kompleks, który pomieści 725 uczniów w 31 pracowniach oraz 100 przedszkolaków. Dzięki ogólnodostępnym pomieszczeniom sportowym, takim jak fitness i siłownia, obiekt stanie się również miejscem sąsiedzkich spotkań. W ramach inwestycji powstanie pełnowymiarowa sala gimnastyczna z rozsuwaną widownią na około 200 osób, mała sala do ćwiczeń, sala do tenisa stołowego i fitness klub. W kompleksie znajdą się również biblioteka wraz z pracownią multimedialną i czterooddziałowe przedszkole.  

Dwuetapowy przebieg prac

Ze względu na konieczność regularnego funkcjonowania szkoły w trakcie budowy, generalny wykonawca rozbuduje obiekt w dwóch etapach. W pierwszym etapie przygotuje zamienny projekt wykonawczy, wyburzy istniejące budynki gospodarcze, uzyska pozwolenie na budowę i rozpocznie prace budowlane obiektu szkolnego. Zakończenie robót wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie nowego budynku szkoły planowane jest na 31.05.2019 r. W drugim etapie wyburzony zostanie dotychczasowy budynek szkoły i zbudowane przedszkole wraz z zespołem kuchennym do obsługi całego kompleksu szkolnego. Pod koniec realizacji inwestycji powstaną drogi dojazdowe i 75 miejsc parkingowych. Termin zakończenia drugiego etapu planowany jest na 30.06.2020 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY