REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowoczesny ośrodek radioterapii powstanie w Pile

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 18 lut 2016 09:43
Nowoczesny ośrodek radioterapii powstanie w Pile
Ośrodek Radioterapii w Pile, projekt SPA Sadowski Sadowska
Nowoczesny ośrodek radioterapii powstanie w Pile
Nowoczesny ośrodek radioterapii powstanie w Pile
Nowoczesny ośrodek radioterapii powstanie w Pile
Nowoczesny ośrodek radioterapii powstanie w Pile

PTB Nickel został generalnym wykonawcą najnowszej inwestycji Wielkopolskiego Centrum Onkologii. Nowoczesny obiekt medyczny o powierzchni całkowitej 3,6 tys. mkw. ma zostać oddany do użytkowania w lutym 2018 r. Projekt budynku przygotowała Spółka Projektowania Architektonicznego Sadowski Sadowska z Poznania.

REKLAMA

Na początku lutego spółka PTB Nickel wygrała przetarg nieograniczony na budowę Ośrodka Radioterapii w Pile. Ofertą w wysokości 20,7 mln zł brutto pokonała pozostałych 14 konkurentów.

Budowa pilskiego Ośrodka Radioterapii, który ma służyć przede wszystkim mieszkańcom północnej Wielkopolski, jest możliwa dzięki porozumieniu pomiędzy Województwem Wielkopolskim, Powiatem Pilskim, Szpitalem Specjalistycznym w Pile, Wielkopolskim Centrum Onkologii oraz Gminą Piła. Nowoczesny, dwukondygnacyjny obiekt powstanie na działce wydzielonej z istniejącego przy ul. Rydygiera kompleksu szpitalnego.

Zgodnie z podpisaną 15 lutego br. umową, PTB Nickel odpowiada za wybudowanie w okresie 24 miesięcy dwukondygnacyjnego budynku o powierzchni netto ponad 2800 mkw., niezbędnej infrastruktury technicznej oraz dróg wewnętrznych i parkingu z 43 miejscami postojowymi, przebudowę istniejącej stacji transformatorowej oraz zagospodarowanie terenu.

- Ośrodek Radioterapii w Pile to jedna z najciekawszych inwestycji dla branży medycznej w naszym portfolio. W przeszłości z sukcesem zmodernizowaliśmy technologicznie skomplikowane obiekty w ruchu, w tym m.in. poznański zakład kapsułek miękkich koncernu GlaxoSmithKline oraz Centrum Medyczne HCP. W Złotnikach wybudowaliśmy w systemie „zaprojektuj i wybuduj” wyposażone w specjalistyczne laboratoria oraz clean roomy Nickel BioCentrum - mówi Michał Nickel, prezes PTB Nickel. -  Jednak w przypadku obiektu w Pile, w którym mają być prowadzone m.in. zabiegi teleradioterapii, po raz pierwszy będziemy współpracowali z Państwową Agencją Atomistyki. W budynku Ośrodka ze specjalnego, tzw. „ciężkiego” betonu wykonamy dwa bunkry, których grubość ścian będzie dochodziła do 2 m - dodał.

Najnowszą inwestycję Wielkopolskiego Centrum Onkologii zaprojektowała Spółka Projektowania Architektonicznego Sadowski Sadowska. Architekci od ponad 26 lat prowadzą biuro w Poznaniu. Opracowali do tej pory ponad 100 projektów, w większości związanych z branżą medyczną. Spod ich ręki wyszły m.in. nowe budynki klinik i szpitali w Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie, Gdańsku, Toruniu, Żaganiu, Świnoujściu, Obornikach, Ciechocinku, Białymstoku czy Bydgoszczy.

- Budynek pilskiego Ośrodka Radioterapii zaprojektowaliśmy w układzie ortogonalnym. Naszym celem było stworzenie neutralnej bryły, czytelnej i prostej w odbiorze, wpisującej się w charakter istniejących już obiektów. Prosta, jednoznaczna forma została podkreślona poprzez zastosowany na elewacjach materiał - jasny tynk i cegłę, oraz przeszklone wycofania w bryle, które akcentują wejścia - wyjaśnia architekt Grzegorz Sadowski, projektant pilskiego ośrodka. - Część techniczną i główne pomieszczenia higieniczno-sanitarne personelu zlokalizowaliśmy na poziomie piwnicy. Na parterze umieściliśmy m.in. dwa bunkry dla akceleratorów wysokoenergetycznych, pomieszczenia symulatora i tomografu komputerowego, hol główny z recepcją i szatnią, poczekalnie i przebieralnie dla pacjentów, gabinety lekarskie i zabiegowe oraz salę dydaktyczną i telekonferencyjną - dodaje architekt.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY