REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowogrodzka Square na starcie. Elewacja będzie zjawiskowa

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 20 wrz 2016 12:05
Nowogrodzka Square na starcie. Elewacja będzie zjawiskowa
Nowogrodzka Square, fot. materiały inwestora
Nowogrodzka Square na starcie. Elewacja będzie zjawiskowa
Nowogrodzka Square na starcie. Elewacja będzie zjawiskowa

Yareal rusza z budową projektu biurowego w centrum Warszawy. Prace rozpoczęły się od rozbiórki parterowych zabudowań dawnej drukarni. Zastąpi je ekskluzywny biurowiec Nowogrodzka Square, który uzupełni pierzeję Alej Jerozolimskich, nawiązując linią zabudowy, wysokością i elewacją, do historycznych kamienic w sąsiedztwie. Projekt architektoniczny jest dziełem pracowni Hermanowicz Rewski Architekci, która podczas planowania budynku inspirowała się rosnącymi tam drzewami.

REKLAMA

Rozpoczęte prace umożliwią uporządkowanie placu budowy Nowogrodzka Square. Biurowiec o powierzchni 11,5 tys. mkw. powstanie na parceli pomiędzy Alejami Jerozolimskimi a ul. Nowogrodzką i będzie sąsiadować z Wojskowym Instytutem Kartografii oraz siedzibą Federacji Związków Zawodowych.

Projekt architektoniczny jest dziełem renomowanej pracowni Hermanowicz Rewski Architekci, która podczas planowania budynku Nowogrodzka Square inspirowała się rosnącymi tam drzewami. Dzięki temu inwestycja Yareal zyska wspólną przestrzeń, w której przyziemia budynku będą się przenikały z zewnętrznym zielonym pasażem. Wyróżnikiem biurowca z pewnością będzie elewacja – podzielona na trzy strefy przyziemia, środkową i najwyższą, która będzie wycofana. Dodatkowo, przed budynkiem, Yareal stworzy reprezentacyjny plac publiczny z przyjaznymi elementami małej architektury.

- Wyjątkowa lokalizacja w ścisłym centrum zapewni doskonałą komunikację. Nowogrodzka Square  powstanie bowiem tuż obok Ronda Czterdziestolatka, głównego dworca kolejowego i kolejki WKD, w pobliżu stacji metra Centrum, gdzie krzyżują się najważniejsze szlaki komunikacyjne Warszawy. Metro, kolej, liczne linie autobusowe i tramwajowe oferują przyszłym najemcom wybór dowolnego środka transportu umożliwiającego dojazd do biura. W podziemiach budynku powstanie też parking dla 148 samochodów i rowerów. Najwyższa jakość architektury i wykonania w prestiżowej, rozpoznawalnej lokalizacji, zagwarantują najemcom wyjątkowo komfortowe warunki do rozwoju biznesu - wyjaśnia Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

Na każdej kondygnacji Nowogrodzka Square oferuje ok. 1,5 tys.-2 tys. mkw., łatwej w aranżacji i funkcjonalnej powierzchni biurowej. W budynku powstanie również 500 mkw. powierzchni handlowej. Pracownicy firm, które wybiorą na swoje siedziby najwyższe piętro Nowogrodzka Square, będą mogli korzystać – na zasadach wyłączności – z tarasu oferującego efektowny widok na panoramę stolicy, w tym warszawski skyline. Rozmiary tarasu (330 mkw.) pozwolą na organizację niewielkich eventów na świeżym powietrzu. Yareal dysponuje prawem własności  do nieruchomości, co w praktyce oznacza  dużo niższe opłaty eksploatacyjne dla przyszłych najemców.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY