REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowogrodzka Square projektu HRA Architekci na starcie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 18 sty 2016 10:58
Nowogrodzka Square projektu HRA Architekci na starcie
Nowogrodzka Square
Nowogrodzka Square projektu HRA Architekci na starcie
Nowogrodzka Square projektu HRA Architekci na starcie

Nowogrodzka Square to kameralna inwestycja biurowa w Warszawie, która ma przyczynić się do dalszej rewitalizacji centrum. Biurowiec domknie zaniedbaną pierzeję Alei Jerozolimskich i zaoferuje nowy miejski pasaż. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia HRA Architekci (dawniej Hermanowicz Rewski Architekci). Deweloperem projektu jest Yareal Polska.

REKLAMA

Nowogrodzka Square powstanie na działce pomiędzy Alejami Jerozolimskimi a ul. Nowogrodzką, między dwoma istniejącymi budynkami: Wojskowym Instytutem Kartografii i Siedzibą Federacji Związków Zawodowych. Pierzeja zabudowy ukształtowana jest przez linię historycznych kamienic, wśród których znajdują się niskie, butikowe biurowce. – Nowa elewacja, linia zabudowy i wysokość Nowogrodzka Square nawiążą do otaczającej zabudowy historycznej, idealnie wpisując się w tę lokalizację – mówi Michał Chrzanowski z biura Hermanowicz Rewski Architekci. – Znajdujące się na działce drzewa były inspiracją do ukształtowania w ramach bryły budynku przeszklonych patiów. Stworzona w ten sposób przestrzeń pozwoli na przenikanie się wnętrza parteru budynku i zewnętrznego zielonego pasażu, spajając je w jedną strefę miejskiego przyziemia – opowiada Chrzanowski.

Nowogrodzka Square dostarczy około 11 tys mkw. powierzchni biurowej, po około 1,5-2 tys. mkw. na każdej z kondygnacji oraz 500 mkw. powierzchni handlowej. Atutem biur na najwyższej kondygnacji będzie dostęp do tarasu oraz widok na panoramę Warszawy. Przestrzenie wspólne wyniosą około 4 proc. powierzchni obiektu, co jest niewątpliwie kolejną zaletą Nowogrodzka Square. Elewacja budynku będzie podzielona na trzy strefy: przyziemia, środkową i najwyższą, która będzie cofnięta od linii elewacji.

Projektowane elewacje frontowe podzielono na kwatery nawiązujące rytmem do sąsiedniej zabudowy. Będą one układem ram z betonu architektonicznego, podkreślonym przez półprzezroczyste panele. Dzięki temu – w nocy, gdy światło w biurze będzie włączone – na elewacji ukażą się piękne efekty świetlne. Jednocześnie takie rozwiązanie stworzy ciekawy efekt wewnątrz przestrzeni biurowej, która będzie odpowiednio doświetlona dzięki niewysokiej skali zabudowy. Inwestycja będzie miała wyjątkowy współczynnik miejsc parkingowych, który wyniesie aż 1 mp/78 mkw. (standardowo w Warszawie jest to 1 mp/200 mkw.).

Nowogrodzka Square to projekt nawiązujący jakością i standardem do istniejącego już budynku Mokotowska Square. Budowa biurowca zaplanowana jest na połowę tego roku, obecnie trwają negocjacje z potencjalnymi najemcami.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY