REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowogrodzka Square projektu HRA Architekci powstanie w centrum Warszawy

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 09 cze 2015 09:09
Nowogrodzka Square projektu HRA Architekci powstanie w centrum Warszawy
fot. Nowogrodzka Square

Nowogrodzka Square zlokalizowana będzie pomiędzy Al. Jerozolimskimi a ul. Nowogrodzką w Warszawie. Pod względem architektonicznym budynek będzie nawiązywał do sąsiedniej zabudowy i w naturalny sposób domknie pierzeję Alej Jerozolimskich na odcinku do ulicy Tytusa Chałubińskiego i Ronda Czterdziestolatka.

REKLAMA

Zlokalizowany w ścisłym centrum Warszawy biurowiec Nowogrodzka Square ma liczyć 11 tys. mkw. powierzchni najmu na sześciu kondygnacjach. Inwestorem jest Yareal Polska, a budowa rozpocznie się w IV kwartale 2015 r.

Obiekt będzie charakteryzował się doskonałą komunikacją z najważniejszymi punktami miasta. Dojście z Nowogrodzka Square do Dworca Centralnego, stacji WKD, przystanków autobusowych i tramwajowych oraz stacji metra zajmie zaledwie ok. 5 minut. Dojazd koleją lub autobusem z lotniska to ok. 30 min. W bezpośrednim pobliżu inwestycji znajdują się również liczne hotele, banki, lokale gastronomiczne oraz centra handlowe.

 - Nowogrodzka Square to po Mokotowska Square kolejny wysokiej jakości biurowiec, który powstanie w ścisłym centrum Warszawy i będzie odpowiedzią na wysokie wymagania najemców szukających prestiżowej i rozpoznawalnej siedziby w niedużym budynku. Najemców zainteresuje zapewne informacja, iż Yareal ma pełne prawo do terenu, na którym powstanie Nowogrodzka Square. Oznacza to, że opłaty eksploatacyjne będą stosunkowo niższe – tłumaczy Eric Dapoigny, Prezes Yareal Polska.

Biurowiec zostanie wyposażony w reprezentacyjne i eleganckie lobby z recepcją oraz szybko działające windy. W całodobowo chronionym budynku znajdzie się również podziemny garaż oraz parkingi rowerowe. Wyjątkowo atrakcyjne będą biura położone na ostatniej kondygnacji, do której przynależą tarasy z wyjątkowym widokiem na panoramę miasta. Aktualnie Yareal prowadzi już pierwsze rozmowy z potencjalnymi najemcami zainteresowanymi najmem tej powierzchni.

Na parterze przewidziano estetycznie wyeksponowaną od strony Al. Jerozolimskich powierzchnię handlową oferującą marki i usługi z grupy premium oraz wewnętrzne patio z zagospodarowaną zielenią.

Nowoczesne przestrzenie w budynku przy ul. Nowogrodzkiej charakteryzować się będą łatwością w aranżacji i możliwością optymalnego dostosowania przestrzeni do potrzeb najemców. Budynek został zaprojektowany tak, by zapewnić dobry dostęp naturalnego światła słonecznego oraz wysoką efektywność wykorzystania powierzchni. Nowogrodzką Square wyróżniać będzie także niewielki współczynnik powierzchni wspólnych (ok. 4 proc.). Biurowiec będzie spełniał wymagania certyfikatu BREEAM Excellent, dotyczącego ekologicznych rozwiązań oraz zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Autorem projektu architektonicznego jest pracownia HRA Architekci (dawniej: Hermanowicz Rewski Architekci).

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY