REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowosolanie będą mieli kompleks handlowo-mieszkalny

  • Autor: propertydesign.pl
  • 18 kwi 2014 09:20
Nowosolanie będą mieli kompleks handlowo-mieszkalny
Kompleks handlowo-mieszkalny w Nowej Soli, fot. Skanska

Dyskont, lokale usługowe i mieszkania - to wszystko znajdzie się w powstającym przy ul. Głowackiego 8 kompleksie handlowo-mieszkalnym. Autorem projektu jest zielonogórska pracownia Apa Projekt Jerzy Gołębiowski.

REKLAMA

Inwestorem jest zielonogórska spółka Junior Estate, a generalnym wykonawcą firma Skanska S.A. Ruszyły pierwsze prace przy budowie kompleksu handlowo - usługowo - mieszkalnego przy ul. Głowackiego w Nowej Soli. Wkrótce powstaną 2 trzykondygnacyjne budynki. Na parterze jednego z nich, na 800 m kw., otworzy swoje podwoje dyskont Czerwona Torebka.

W powstającym kompleksie znajdą się również pawilony handlowe, lokale usługowe i 15 mieszkań. Nieopodal dzieci będą mogły spędzać czas na placu zabaw. - Pierwsze wykopy mamy już za sobą - mówi Wojciech Skorupiński, Kierownik Budowy, Skanska S.A . - W kwietniu planujemy rozpocząć roboty żelbetowe. Do października zakończymy prace związane z dyskontem Czerwona Torebka, a całość inwestycji sfinalizujemy w połowie stycznia 2015 r. Autorem projektu jest zielonogórska pracownia Apa Projekt Jerzy Gołębiowski.

Skanska jest wykonawcą wielu inwestycji na terenie województwa lubuskiego. W Gorzowie Wlkp. firma zbudowała bibliotekę publiczną i Archiwum Państwowe, w podgorzowskiej Kłodawie – rozbudowała Zespół Szkół, w Zielonej Górze zrealizowała m.in. Oddział Ratunkowy wraz z lądowiskiem dla helikopterów przy Szpitalu Wojewódzkim, Bibliotekę Uniwersytetu Zielonogórskiego, Centrum Rekreacyjno-Sportowe, obiekt handlowy dla Leroy Merlin, Park Naukowo – Technologiczny w Kisielinie. Obecnie w Międzyrzeczu trwa budowa Komendy Powiatowej Policji, w Słubicach powstaje targowisko „Pod Dębami”. Rusza też rozbudowa zakładu Kronopol i budowa planetarium w Zielonej Górze.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY