REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowy biurowiec Enea Operator od Litoborski+Marciniak

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 07 gru 2015 14:09
Nowy biurowiec Enea Operator od Litoborski+Marciniak
Nowy biurowiec Enea Operator w Poznaniu, fot. materiały prasowe inwestora
Nowy biurowiec Enea Operator od Litoborski+Marciniak
Nowy biurowiec Enea Operator od Litoborski+Marciniak

PTB Nickel został generalnym wykonawcą najnowszej inwestycji spółki Enea Operator. W nowym obiekcie powstanie m.in. Centralna Dyspozycja Mocy. Projekt architektoniczny powstał na deskach pracowni Litoborski + Marciniak.

REKLAMA

W listopadzie br. firma PTB Nickel, specjalizująca się m.in. w realizacji obiektów biurowych, usługowych i magazynowych, rozpoczęła w Poznaniu kolejną inwestycję. Na zlecenie ENEA Operator w 10 miesięcy rozbuduje i przebuduje dotychczasową siedzibę spółki. Do zlokalizowanego przy ul. Strzeszyńskiej biurowca zostanie dobudowane dodatkowe czterokondygnacyjne skrzydło o łącznej powierzchni użytkowej prawie 3,3 tys. mkw.

Oprócz nowoczesnych biur i sal konferencyjnych powstanie w nim także jednokondygnacyjny podziemny garaż oraz niezbędna infrastruktura techniczna. W nowym obiekcie znajdzie się m.in. Centralna Dyspozycja Mocy. Dobudowana część biurowca będzie w pełni dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Projekt nowego skrzydła, nawiązujący w całości do istniejącej zabudowy, przygotowało poznańskie biuro architektoniczne Litoborski+Marciniak.

- Nasza firma jako generalny wykonawca odpowiada nie tylko za modernizację istniejącego obiektu, ale także budowę nowych dróg wewnętrznych, ciągów pieszych oraz podziemnych miejsc postojowych. ENEA Operator to jeden z czterech największych dystrybutorów energii elektrycznej w naszym kraju. Spółka działa na obszarze 58 tys. kilometrów kw., obejmującym aż sześć województw, posiada łącznie ponad 113 tys. km linii energetycznych, a jej klientami jest obecnie blisko 2,5 mln podmiotów. Bardzo się cieszymy, że tak znana na polskim rynku marka powierzyła nam swoją najnowszą inwestycję – mówi Michał Nickel, prezes PTB Nickel.

Rozbudowa siedziby ENEA Operator to kolejna tego typu realizacja w portfolio PTB Nickel. Poza nową inwestycją przy ul. Strzeszyńskiej, do końca września 2016 r. spółka wybuduje w Poznaniu nowoczesny biurowiec sieci supermarketów Piotr i Paweł. W ostatnich latach w ramach generalnego wykonawstwa firma z sukcesem zbudowała od podstaw lub zmodernizowała kilkanaście obiektów biurowych, w tym m.in. biurowce parków technologicznych YouNick, Eureka i Inea Park, poznański Inkubator Biznes i Nauka, nowe siedziby spółek Matex i Amigo, budynek biurowo-laboratoryjny Aquanetu czy biurowiec Victoria Business Center w Poznaniu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY