REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowy biurowiec powstaje we Wrocławiu. To projekt AP Szczepaniak

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 19 sty 2017 09:02
Nowy biurowiec powstaje we Wrocławiu. To projekt AP Szczepaniak
fot. AP Szczepaniak
Nowy biurowiec powstaje we Wrocławiu. To projekt AP Szczepaniak
Nowy biurowiec powstaje we Wrocławiu. To projekt AP Szczepaniak
Nowy biurowiec powstaje we Wrocławiu. To projekt AP Szczepaniak

We Wrocławiu przy ul. Krakowskiej powstaje nowy biurowiec – Krakowska 29. Projekt, na zlecenie firmy Kontor, przygotowała wrocławska pracownia architektoniczna AP Szczepaniak.

REKLAMA

Nowa inwestycja o powierzchni ponad 8,2 tys. metrów kwadratowych powstanie w sąsiedztwie istniejącej już zabudowy o charakterze biurowo-przemysłowym. – Przygotowując projekt biurowca Krakowska 29 zależało nam na tym, aby budynek harmonijnie wpisywał się w najbliższe otoczenie. Stąd też rodzaj zaproponowanej elewacji. Kontrastowe zestawienia kolorystyczne: ceglasty z szarym, a także materiałowe – cegła oraz aluminium, podkreślają industrialny charakter biurowca – komentuje Agnieszka Szczepaniak, architekt z AP Szczepaniak. Jak dodaje, mając na uwadze dobrą komunikację w obrębie inwestycji, zaprojektowano drogę wewnętrzną, która została poprowadzona wokół obiektu. W ten sposób zagwarantowano swobodny dojazd do miejsc postojowych, a także bezpieczne dojścia do budynku.

Biurowiec w kształcie zbliżonym do litery „L” posiada sześć kondygnacji nadziemnych oraz jedną – podziemną z garażem. W części frontowej zaprojektowano plac wejściowy z elementami małej architektury. Warto zwrócić uwagę na staranne zagospodarowanie terenu. Za pomocą zieleni i oświetlenia podkreślono reprezentacyjną część elewacji budynku, którą w większości pokrywają wysokie przeszklenia ujęte w ramy słupów: betonowych, stalowych i ceglanych. Zabieg ten spotęgował wrażenie patetyczności obiektu.

Na parterze nowo powstającego biurowca zaprojektowano strefę wejściową z ladą portierską, ochroną obiektu, częścią biurowo-dostawczą oraz usługami (gastronomia). Wyższe kondygnacje zostały przeznaczone pod przestrzeń biurową. – Z biur mieszczących się na piątym piętrze mamy możliwość wyjścia na taras, na którym znajdują się ławki, elementy małej architektury, a także zieleń, stanowiąca uzupełnienie otaczającej budynek roślinności – dodaje Szczepaniak.

 Lokalizacja inwestycji nie jest przypadkowa. Ulica Krakowska jest bardzo dobrze skomunikowana z różnymi stronami miasta. Bliskość jednej z głównych arterii komunikacyjnych umożliwia zarówno łatwy dojazd do centrum, jak i szybki wyjazd w kierunku autostrady A4.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY