REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowy biurowiec w stolicy, tuż obok hotelu Hilton i Marriott

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 01 cze 2016 13:00
Park Avenue, fot. Warbud

Biurowiec Park Avenue powstanie w centrum Warszawy, w bezpośrednim sąsiedztwie hotelu Marriott, Dworca Centralnego oraz Złotych Tarasów. Inwestorem jest Park Avenue 2010, zaś generalnym projektantem JSK Architekci. Firma Warbud ma kontrakt na budowę stanu surowego biurowca z usługami i garażami podziemnymi.

REKLAMA

Park Avenue to projekt biurowy klasy A oferujący ok. 12,5 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej do wynajęcia.

Budynek liczyć będzie od 7 do 15 kondygnacji naziemnych, z których poziom parteru częściowo zarezerwowano dla funkcji handlowych. Konstrukcja pozwoli na dowolną aranżację wnętrz, natomiast znaczne przeszklenia fasady zapewnią doskonały dostęp światła dziennego.

Projektowany budynek wykonany w technologii żelbetowej wypełnia w rzucie całą działkę, przybierając kształt litery "L". Obiekt składać się będzie z dwóch oddylatowanych części: średniowysokiej i wysokiej.

Na kondygnacjach podziemnych wyróżnić można przestrzeń parkingową, dwa zbiorniki na wodę, pomieszczenia techniczne, klatkę schodową budynku wysokiego oraz małą klatkę obsługującą kondygnacje podziemne, umożliwiającą wyjście na zewnątrz budynku. Komunikację dla ruchu samochodowego do i z parkingu jak i między poziomami parkingu zapewniają rampy zjazdowe. W pobliżu klatek schodowych zlokalizowane są szyby windowe i instalacyjne. Wszystko to razem tworzy przekrój zbliżony do skrzyniowego i zapewnia trzonową pracę obu niezależnych części budynku.

Powierzchnia całkowita: 21 636 mkw.
Powierzchnia zabudowy: 1 625,11 mkw.
Kubatura: 84 530,13 m3
Liczba kondygnacji: 3 podziemne i od 7 do 15 nadziemnych
Termin realizacji: lipiec 2016 r. - wrzesień 2017 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY