REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowy dworzec Bydgoszcz bez barier według projektu Allpan

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 05 sie 2015 13:28
Projekt wejść do dworca według pracowni Allpan, fot. UM Bydgoszcz

Rusza przetarg na przebudowę wejść do przejścia podziemnego w rejonie Dworca Głównego PKP w Bydgoszczy. Oba zejścia do tunelu zostaną dostosowane do potrzeb osób z ograniczeniami ruchowymi. Projekt powstał na deskach pracowni Allplan.

REKLAMA

Zlokalizowane przy skrzyżowaniu ul. Zygmunta Augusta i ul. Dworcowej przejście podziemne zapewnia szybkie dojście do budynku dworca kolejowego.

W ramach przebudowy przy schodach wykonane będą windy ułatwiające poruszanie się osobom starszym oraz niepełnosprawnym. Zadaszenia wyjść zostaną dostosowane wizualnie do elewacji nowego budynku dworca kolejowego Bydgoszcz Główna. Stąd zaprojektowano zmianę kształtu konstrukcji stalowej oraz wypełnienia. Poliwęglan zostanie zastąpiony hartowanym szkłem o odcieniu szaro-niebieskim. W konstrukcję wmontowane zostaną też  pionowe i poziome listwy LED. W ten sposób zadaszenia będą współgrały z nowoczesną, ascetyczną elewacja budynku głównego. Jego elewacje również tworzą szkło oraz panele z betonu architektonicznego. Nad wejściem do tuneli zamontowany zostanie też podświetlany napis. Przejścia szczególnie efektownie prezentować mają się po zmroku.

Projekt wykonała pracownia Allplan, która przygotowała wcześnie projekt przebudowy dworca. Inwestycja zakończyć ma się w listopadzie bieżącego roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY