REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowy etap rewitalizacji we Wrocławiu. Jest plan na zagospodarowanie nabrzeży Oławy

  • Autor: PropertyDesign.pl/UM Wrocław
  • 10 kwi 2017 12:34
Nowy etap rewitalizacji we Wrocławiu. Jest plan na zagospodarowanie nabrzeży Oławy
fot. Pixabay

Wzdłuż nabrzeży Oławy we Wrocławiu kiedyś tętniło życie. Mieszkańcy spacerowali bulwarami, spędzali czas wolny na terenach sportowych, korzystali z plaży i kąpieliska. W latach powojennych obszar ten został zapomniany. Teraz Miasto chce przywrócić blask dawnym obszarom rekreacyjnym Wrocławia.

REKLAMA

W ramach kolejnego, dużego etapu rewitalizacji planuje się m.in.: zagospodarowanie podwórek, stworzenie wielofunkcyjnych miejsc aktywności lokalnej oraz zagospodarowanie nabrzeży Oławy. Projekty mają być zrealizowane do końca 2019 r.

W planach są m.in. tereny rekreacyjne, łąki, miejsca do biegania, jazdy rowerem i spacerów. Pomosty nad wodą i punkty widokowe. Rzeka ma być miejscem rekreacji, ale i poznawania przyrody. Myśli się o ścieżkach edukacyjnych dla uczniów.

Projekty rewitalizacji przedmieść Nadodrzańskiego i Oławskiego miasto chce współfinansować ze środków unijnych. 4 kwietnia 2017 r. prezydent Wrocławia złożył wnioski aplikacyjne o dofinansowanie projektów w ramach działania 6.3.2 rewitalizacja zdegradowanych obszarów ZIT WrOF Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego. Projekty wytypowane zostały w Lokalnym Programie Rewitalizacji na lata 2016-2018, który uchwaliła Rada Miejska Wrocławia.

Kwota dofinansowania, o którą stara się Wrocław na rewitalizację przedmieść Odrzańskiego i Oławskiego, to ok. 24 mln zł. Jeśli wnioski rozpatrzone zostaną pozytywnie, projekty zrealizowane zostaną do maja 2019 roku.

Od 2010 r. na rewitalizację Nadodrza miasto przeznaczyło ponad 140 mln zł (w tym 40 mln zł to środki unijne). Pieniądze wydano m.in. na remonty kamienic, podwórek, terenów zielonych, szkół i boisk czy na stworzenie Nadodrzańskiego Centrum Wsparcia i Centrum Rozwoju Zawodowego „Krzywy Komin”.

Miejski program rewitalizacji Przedmieścia Oławskiego trwa od 3 lat.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY