REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowy Hampton by Hilton przywita gości w 2015 r.

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 25 lip 2014 13:00
Nowy Hampton by Hilton przywita gości w 2015 r.
Hotel Hampton by Hilton Wrocław

Nowy hotel Hampton by Hilton Wrocław City Center West będzie znajdował się w samym centrum Wrocławia. Inwestorem jest spółka Rialto z grupy kapitałowej West Real Estate. Hotel przywita pierwszych gości w 2015 r.

REKLAMA

Hampton by Hilton Wrocław City Center West powstanie w centrum stolicy Dolnego Śląska na mocy umowy pomiędzy Hilton Wordwide a spółką zależną od notowanej na NewConnect West Real Estate SA.

Na początku czerwca West Real Estate SA podpisała umowę kredytu inwestycyjnego oraz umowę kredytu obrotowego w odnawialnej linii kredytowej z przeznaczeniem na finansowanie budowy hotelu Hampton by Hilton Wrocław City Center West w technologii redukującej zużycie energii i materiałów. W tym samym czasie spółka Rialto, zależna od West Real Estate SA., podpisała również umowę na realizację w systemie generalnego wykonawstwa budynku hotelowego klasy „A” we Wrocławiu, by w kolejnych tygodniach przekazać plac budowy pod kolejny hotel sieci Hilton Wordwide.

Hampton by Hilton Wrocław City Center West będzie znajdował się w samym centrum Wrocławia i dołączy do portfela 18 obecnie działających, bądź będących w przygotowaniu inwestycji marki Hilton Worldwide. Projekt zakłada zastosowanie technologii redukującej zużycie energii i materiałów z niezbędną infrastrukturą techniczną. Za realizację inwestycji odpowiada Rialto sp. z o. o., będąca spółką zależną od West Real Estate SA, która, na mocy umowy franczyzowej z Hilton Worldwide będzie zarządzać hotelem Hampton by Hilton Wrocław City Center West. Dzięki uzyskanemu w czerwcu finansowaniu inwestycji rozpoczęte zostały prace ziemne oraz wykonano fundamenty budynku. Głównym Projektantem hotelu jest Andrzej Konieczny.

- Decyzję o zaangażowaniu w każdy projekt podejmujemy w oparciu o analizy rynkowe i ekspertyzy wykonywane przez doradców w każdym z obszarów naszej działalności - mówi Piotr Pędzik z West Real Estate SA. - Tak również było w przypadku hotelu Hampton by Hilton. Jak pokazują wyniki badań, branża hotelarska w Polsce prężnie się rozwija, a realizacje tego typu inwestycji przynosić będą wymierne korzyści ekonomiczne – podsumowuje.

Istniejąca na polskim rynku od 2007 roku spółka West Real Estate, właściciel spółki celowej Rialto, inwestora obiektu Hampton by Hilton Wrocław City Center West, zajmuje się nabywaniem i zarządzaniem nieruchomościami w branżach innowacyjnej gospodarki odpadami oraz hotelarskiej.

Inwestor planuje zakończenie budowy w 2015 roku. Wtedy również pierwsi goście będą mogli skorzystać z oferty Hampton by Hilton Wrocław City Center West.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY