REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowy hotel Best Western - tym razem przy lotnisku Kraków Balice

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 01 lip 2014 09:31
Nowy hotel Best Western - tym razem przy lotnisku Kraków Balice
Best Western Balice Airport Kraków
Nowy hotel Best Western - tym razem przy lotnisku Kraków Balice
Nowy hotel Best Western - tym razem przy lotnisku Kraków Balice

Nowy hotel Best Western, który będzie wybudowany przy porcie lotniczym Kraków-Balice, zaoferuje 150 pokoi. Otwarcie obiektu zaplanowano na pierwszą połowę 2016 r. Hotel zaprojektowany został przez krakowskie biuro Iliard Architecture & Project Management.

REKLAMA

Best Western Balice Airport Kraków będzie się mieścił przy ul. Kapitana Mieczysława Medweckiego. Inwestycja znajduje się obecnie w ostatniej fazie prac projektowych i uzgodnień. Głównym atutem obiektu będzie jego lokalizacja - przy głównym terminalu lotniska oraz obwodnicy Krakowa. Jego oferta będzie skierowana zarówno do gości biznesowych, turystów indywidualnych podróżujących do Krakowa samolotem lub samochodem, jak i zorganizowanych wycieczek. Inwestorem obiektu jest spółka Doctor Q Bud.

Hotel zaoferuje 150 pokoi rozmieszczonych na 8 kondygnacjach. Jedną z nich będzie podziemny parking. Podczas budowy zostaną zastosowane ekologiczne i energooszczędne rozwiązania z wykorzystaniem wód opadowych oraz ogrzewania słonecznego. Inwestor chciałby, aby jak najwięcej elementów wyposażenia hotelu zostało dostarczonych przez polskich producentów. Hotel (również jego wnętrza) zaprojektowało krakowskie biuro Iliard Architecture & Project Management.

Nowy hotel będzie przyjazny rodzinom podróżującym z dziećmi - zarówno pokoje, jak i przestrzenie wspólne zostaną wyposażone specjalnie pod tym kątem. Dla gości biznesowych powstaną sale wielofunkcyjne, które w sumie będą mogły pomieścić do 300 osób. 

- Kraków jest bardzo wymagającym rynkiem, dlatego oferta Best Westernn Balice Airport Kraków będzie skierowana do gości oczekujących dobrego stosunku jakości do ceny – mówi Mariusz Pokrzywa, Członek Zarządu spółki Doctor Q Bud. - Widzimy ogromny potencjał Best Western na polskim rynku oraz bardzo wysoką rozpoznawalność tej marki wśród Gości na całym świecie. Jesteśmy przekonani, że jest to najwłaściwsza marka dla naszej inwestycji - dodał. 

- Jesteśmy niezwykle dumni, że w stolicy Małopolski powstanie kolejny hotel pod szyldem Best Western. Kraków jest naprawdę dynamicznie rozwijającym się rynkiem. Jeszcze kilka lat temu nie mieliśmy tu żadnego obiektu, a dziś trzy hotele Best Western z sukcesem działają w tym mieście. Kolejny, o podwyższonym standardzie PLUS, jest w budowie, a piąty powstanie w tak znakomitej lokalizacji jak lotnisko Balice - mówi Gheorghe Marian Cristescu, Dyrektor Best Western na Polskę. – Naszym celem strategicznym w takich lokalizacjach jak Kraków jest stała rozbudowa bazy hotelowej. W perspektywie najbliższych lat chcemy doprowadzić do sytuacji, kiedy Best Western będzie oferować w miastach o podobnym potencjale do 10 proc. wszystkich pokoi hotelowych - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY