REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowy kierunek studiów - rewitalizacja miast

  • Autor: UM Łódź
  • 23 maj 2017 10:46
fot. shutterstock

Dwie największe łódzkie uczelnie: Uniwersytet Łódzki oraz Politechnika Łódzka podpisały umowę o wspólnym prowadzeniu studiów drugiego stopnia na kierunku - rewitalizacja miast.

REKLAMA

Rewitalizacja miast to kierunek studiów drugiego stopnia obejmujący takie obszary wiedzy jak: architektura i urbanistyka, budownictwo, inżynieria środowiska, ekonomia, nauki o zarządzaniu, socjologia, pedagogika oraz geografia. W programie studiów znalazły się łącznie 62 przedmioty prowadzone przez wykładowców Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Łódzkiej oraz zaproszonych ekspertów. Nabór na jedyne tego typu studia w Polsce rozpoczyna się z nowym rokiem akademickim, a limit ustalono na 60 osób, co świadczy o elitarności tego kierunku. Absolwent studiów z zakresu rewitalizacji miast otrzyma wspólny dyplom, sygnowany przez rektorów UŁ i PŁ - informuje oficjalny portal miejski Łodzi.

Aspekt społeczny nowego kierunku studiów podkreślił rektor Uniwersytetu Łódzkiego prof. Antoni Różalski, wskazując, że rewitalizacja to nie tylko proces urbanistyczny czy infrastruktura, ale również szerokie spektrum zagadnień socjologicznych i socjalnych. Rektor Politechniki Łódzkiej prof. Sławomir Wiak zwrócił natomiast uwagę na bardzo ważny profil kształcenia, którego celem jest konsolidacja celów, a to trend istotny uczelni w całej Europie. Chodzi o praktyczne przygotowanie kadr specjalistów w oparciu o interdyscyplinarny model kształcenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY