REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowy koncept restauracyjny na Placu Europejskim

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 14 maj 2015 09:03
Nowy koncept restauracyjny na Placu Europejskim
Stixx Bar & Grill
Nowy koncept restauracyjny na Placu Europejskim
Nowy koncept restauracyjny na Placu Europejskim

Stixx Bar & Grill to koncept restauracji, który połączy kuchnię z całego świata i stworzy miejsce o nowoczesnym, niezobowiązującym stylu. Lokal pojawi się na projektowanym przez Wirtz International Landscape Architects, Placu Europejskim, tuż przy Warsaw Spire.

REKLAMA

Firma Ghelamco Poland podpisała umowę najmu w ramach placu Europejskiego – nowo powstającej przestrzeni miejskiej, przy której realizowany jest kompleks Warsaw Spire. Stixx Bar & Grill zajmie 1,5 tys. mkw. i ulokuje się w dawnym budynku magazynowym przy ul. Wroniej na jego dwóch poziomach. Poza barem, restauracją i strefą lounge wszechstronny format obejmie również kameralne, odosobnione miejsca dla gości i sale konferencyjne. Miejsce zaoferuje również nowatorską formułę dań na wynos o nazwie Stixx Deli 2 Go.

Główna część restauracyjna obejmie otwartą kuchnię z grillem o długości 8 metrów, wolnostojący bar, wygodną salę jadalną, strefę lounge oraz dużą ścianę chłodzącą na wino. W miesiącach letnich goście restauracji będą mogli korzystać 400 mkw. strefy patio, gdzie znajdzie się również zewnętrzny bar.

Za projekt zagospodarowania placu odpowiada belgijska pracownia Wirtz International Landscape Architects. Ponad 4 tys. mkw. wypełnią nowoczesne meble miejskie, zieleń, fontanny i instalacje wodne, które stworzą wyjątkowy mikroklimat i świetne miejsce do relaksu po godzinach pracy oraz do zabaw i spacerów dla całych rodzin. Poza Stixx Bar & Grill w budynku magazynowym, restauracje i kawiarnie otworzą się również w przestrzeni parteru poszczególnych części kompleksu Warsaw Spire na 3. piętrze budynku wieżowego oraz w wolnostojącym, futurystycznym w swojej formie, pawilonie.  Powstanie tu również pasaż artystyczny służący jako przestrzeń wystawiennicza dla prac młodych artystów.

Przestrzeń między budynkami Warsaw Spire będzie wyłączona z ruchu kołowego. Obecnie trwają tu intensywne prace wykończeniowe związane z instalacjami wodnymi oraz nasady drzew i roślin ozdobnych.

Ukończenie całości kompleksu i aranżacji placu planowane jest już na kwiecień przyszłego roku.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY