REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowy mural na warszawskim Żoliborzu

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 15 lip 2016 11:19
Nowy mural na warszawskim Żoliborzu
Nowy mural z wizerunkiem artysty-malarza Hilarego Krzysztofiaka, fot. materiały prasowe

Na ścianie jednego z budynków osiedla Żoliborz Artystyczny powstał nowy mural z wizerunkiem artysty-malarza Hilarego Krzysztofiaka. Ścienna grafika została zaprojektowana przez malarkę Olgę Wolniak.

REKLAMA

Monochromatyczny mural przedstawiający wybitnego artystę Hilarego Krzysztofiaka: malarza, grafika i scenografa to kolejny projekt Dom Development (inwestora osiedla) utrzymany w nurcie street art - sztuki ulicznej.

- Mural z wizerunkiem Hilarego Krzysztofiaka przywraca pamięć o twórczości wybitnego polskiego artysty, który kilkanaście lat spędził na emigracji. Portret ścienny to kolejna forma artystyczna wpisująca się w estetykę osiedla, które stało się tętniącą życiem częścią warszawskiego Żoliborza - wspomina Radosław Bieliński, rzecznik prasowy Dom Development. - W ten sposób oddajemy hołd artystom związanym z Żoliborzem. Pierwszy mural stworzyliśmy w 2014 roku w kolonii Jerzego Ficowskiego. Był on inspirowany jednym z wierszy poety. Wizerunek Hilarego Krzysztofiaka to już trzeci mural w przestrzeni Żoliborza Artystycznego - zauważa.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY