REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowy mural w Poznaniu

  • Autor: UM Poznań
  • 05 sty 2016 11:53
fot. UM Poznań

Murale wpisują się coraz częściej w krajobraz Poznania. Powstały już na Wildzie, Jeżycach, Śródce, a najnowszy - na Starym Mieście.

REKLAMA

Ściana budynku Starej Papierni przy ul. Szyperskiej zyskała nowe oblicze. Wszystko za sprawą muralu, który przedstawia wiersz Stanisława Barańczaka pt. "Jeżeli porcelana to wyłącznie taka" - informuje oficjalny portal miejski Poznania.

- Murale są świetnym sposobem na rewitalizację miejsc, które jej wymagają; ożywiają tę przestrzeń, z którą najczęściej się stykamy. Stają się także powoli dodatkową atrakcją Poznania - mówi Justyna Makowska, dyrektor Wydziału Kultury.

Obecnie w Poznaniu można podziwiać osiem murali, które powstały w ramach programu "Centrum Warte Poznania". Na Jeżycach odnajdziemy na ścianach poezję Tadeusza Różewicza, na Lodowej - Krystyny Miłobędzkiej, na Wodnej - Wisławy Szymborskiej, a na Wildzie - Zbigniewa Herberta. Obok murali poetyckich w Poznaniu powstają także i bardziej klasyczne prace wielkoformatowe, np. mural śródecki - podaje oficjalny portal miejski Poznania.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY