REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowy obiekt handlowy pod Warszawą według projektu Beczak & Beczak Architekci

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 13 mar 2017 10:50
Nowy obiekt handlowy pod Warszawą według projektu Beczak & Beczak Architekci
fot. Beczak & Beczak Architekci

W Piastowie pod Warszawą powstanie nowy obiekt usługowo-handlowy. - Narożna lokalizacja budynku zobowiązała nas do położenia wyjątkowego nacisku na to, aby forma budynku była równie atrakcyjna ze wszystkich stron. W tym celu zaproponowaliśmy współczesną estetykę oraz materiały, tworzące harmonijną, elegancką i nie przegadaną bryłę - wspominają projektanci z pracowni Beczak & Beczak Architekci.

REKLAMA

Projektowany budynek usługowo-handlowy przy skrzyżowaniu ulic Sowińskiego i Ogińskiego ma stanowić odpowiedź na brak funkcji tego typu w obrzeżnej części Piastowa. Planowana inwestycja o powierzchni ponad 2,4 tys. mkw. mieścić będzie kilkanaście dobranych do potrzeb lokalnej społeczności lokali handlowych oraz usługowych średniej skali, o sumarycznej powierzchni ponad 1 tys. mkw. Część lokali będzie dostępna z zadaszonych, szerokich przejść pieszych od strony ulic Ogińskiego oraz Sowińskiego. Pozostałe, zlokalizowane na wyższych piętrach dostępne będą z przestronnej, doświetlonej przez szklane zadaszenie klatki schodowej z windą. Klienci będą mogli korzystać również z podziemnego garażu. Lokalizacja przy samej zajezdni autobusowej „Ogińskiego” zapewnia łatwy dojazd komunikacją miejską. Teren w około budynku będzie otwarty, a oddzielenie części pieszych od ulic stanowić będą donice z wysoką zielenią.

- Narożna lokalizacja budynku zobowiązała nas do położenia wyjątkowego nacisku na to, aby forma budynku była równie atrakcyjna ze wszystkich stron. W tym celu zaproponowaliśmy współczesną estetykę oraz materiały, tworzące harmonijną, elegancką i nie przegadaną bryłę. Elewację parteru będą stanowiły wysokie witryny oraz ciepłe drewniane wykończenia. Pozostałe dwie kondygnacje nad parterem stanowią eleganckie połączenie bieli i grafitu. Duże, poziome przeszklenia pozwolą cieszyć się szerokim widokiem w trakcie korzystania z usług np. sali fitness. W nocy, oprócz świateł z wnętrza budynek będą zdobiły dyskretne podświetlenia rysujące płaszczyzny elewacji na tle ciemnego nieba - opowiadają o nowym obiekcie projektanci z Beczak & Beczak Architekci.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY