REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowy ogrodnik miejski w Gdańsku

  • Autor: UM Gdańsk
  • 05 lis 2015 12:54
Nowy ogrodnik miejski w Gdańsku
fot. Fotolia

Jest, pierwszy w historii ogrodnik miejski w Gdańsku, a w zasadzie... ogrodniczka. W grudniu w Zarządzie Dróg i Zieleni w Gdańsku pracę zacznie Joanna Paniec.

REKLAMA

Jak informuje oficjalny portal miejski Gdańska, konkurencja była duża. - Wpłynęło aż 21 aplikacji, dlatego też proces rekrutacyjny trwał tak długo (aplikacje można było składać do 21 września br.) – mówi Małgorzata Kolesińska, kierownik Działu Rozwoju Przestrzeni Publicznej, w którym pracować będzie nowa ogrodnik. Dziś wreszcie udało się zakończyć wszystkie prace, komisja konkursowa na stanowisko zarekomendowała Joanna Paniec – dodaje Kolesińska.

Nowa ogrodnik miejska ma wykształcenie wyższe – jest magistrem inżynierem architektem krajobrazu. Pracę na stanowisku zacznie w grudniu. Pierwszy angaż otrzyma na pół roku – po tym czasie będzie można ocenić pierwsze efekty jej pracy.

Gdańsk ogłaszając konkurs na ogrodnika miejskiego poszedł za przykładem innych europejskich i polskich miast, w których ten pomysł funkcjonuje i się sprawdza. Wyłoniony w konkursie specjalista stworzy strategię i tym samym wytyczy kierunek rozwoju miejskiej zieleni, będzie kreować przyszłościowe koncepcje rozwoju terenów zielonych w Gdańsku. Ma też "importować" ciekawe, śmiałe, nowoczesne wizje i koncepcje do Gdańska, organizować spotkania z mieszkańcami, przeprowadzać konsultacje dotyczące ich potrzeb i wizji terenów zielonych w ich najbliższej okolicy oraz wcielać je w życie. Będzie też współpracować z konserwatorem zabytków podczas tworzenia koncepcji zagospodarowania zieleni na terenach objętych ochroną konserwatorską. Chodzi o spójną całościową wieloletnią wizję kształtowania układu wszystkich obszarów zielonych w mieście. Odtąd cała zieleń w mieście wychodzić ma "spod jednej ręki".

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY