REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowy pawilon w CNK nawiązuje kształtem do bryły obiektu

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 09 mar 2016 12:21
Nowy pawilon w CNK nawiązuje kształtem do bryły obiektu
Pawilon w Centrum Nauki Kopernik nawiązuje kształtem do bryły budynku CNK, fot. Advertis
Nowy pawilon w CNK nawiązuje kształtem do bryły obiektu
Nowy pawilon w CNK nawiązuje kształtem do bryły obiektu
Nowy pawilon w CNK nawiązuje kształtem do bryły obiektu

Odwiedzający Centrum Nauki Kopernik będą mieli okazję zobaczyć wystawę Nowy Świat w Ruchu po istotnej przemianie. Nowa aranżacja przestrzeni sprzyja pełniejszemu doświadczaniu zachodzących zjawisk. Jedną z innowacji jest pawilon wykonany przez Advertis.

REKLAMA

Niebieska, dostrzegalna z daleka bryła pawilonu stanowi punkt orientacyjny dla zwiedzających
i jednocześnie wyznacza obszar eksperymentów wymagających zaciemnienia i koncentracji. Wkraczając w tę przestrzeń możemy podziwiać m.in. komorę mgłową oraz komorę iskrową.

Dzięki połączeniu materiałów izolujących i elementów ażurowych powstało miejsce, które będąc częścią wystawy, umożliwia wyciszenie i obserwację zjawisk niedostrzegalnych w świetle dnia.

Prace zespołu technologicznego Advertis nad osiągnięciem finalnego efektu trwały około trzech miesięcy. - Największym wyzwaniem była nietypowa forma pawilonu. Do budowy bryły wykorzystaliśmy system lekkich konstrukcji stalowych, który daje możliwość kształtowania różnorodnych form budowlanych. Liczne testy i prototypy doprowadziły nas do odpowiedniej struktury, która łączy oczekiwaną funkcjonalność, estetykę i wymogi bezpieczeństwa – mówi Urszula Orlicka, główny technolog Advertis. 

Nawiązujący kształtem do bryły Centrum Nauki Kopernik pawilon, kryje w sobie bardzo dużą różnorodność materiałów. Okładziny wewnętrzne, zewnętrzne i sufitowe różnią się między sobą, tak aby zapewnić zwiedzającym najbardziej optymalne warunki.

- Wykorzystaliśmy kilka typów paneli z siatki, które następnie łączone były z blachą oraz sklejką. Powstawanie pawilonu było bardzo złożonym procesem i jest przykładem wyjątkowej dbałości o jakość odbioru ekspozycji – podkreśla Marcin Wnuk, prezes zarządu Advertis.

W obecnym kształcie przestrzeń wystawy "Nowy Świat w Ruchu" stanowi jednolitą całość o spójnej kolorystyce, która pozwala skupić się na eksperymentowaniu. To pierwsza wystawa stała, która przeszła metamorfozę od inauguracji działalności Centrum Nauki Kopernik.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY