REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowy stadion Atletico Madrid zachwyci nie tylko architekturą, ale też oświetleniem

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 31 paź 2016 13:00
Nowy stadion Atletico Madrid zachwyci nie tylko architekturą, ale też oświetleniem
New Atletico Madrid Stadium fot. materiały prasowe
Nowy stadion Atletico Madrid zachwyci nie tylko architekturą, ale też oświetleniem
Nowy stadion Atletico Madrid zachwyci nie tylko architekturą, ale też oświetleniem

Stadion Atletico Madrid jako pierwszy na świecie zostanie wyposażony w wielozadaniowy system Philips ArenaExperience. Dzięki niemu Atletico Madrid będzie mógł użyć światła, by zrobić jeszcze większe wrażenie na kibicach zarówno przed, jak i po wejściu na stadion. W systemie LED oświetlone będzie boisko, fasada oraz strefa gości.

REKLAMA

Nowy stadion Atletico Madrid’s pomieści 67 000 kibiców i będzie wyposażony w najbardziej innowacyjną technologię oświetlenia LED dostarczoną przez Philips Lighting. Boisko, wejście, fasada, dach oraz sala VIP Neptuno będą oświetlone za pomocą cyfrowego, dynamicznego systemu LED, który nie tylko zapewnia doskonałej jakości światło, ale potrafi też odpowiednio budować napięcie.

Dynamiczne oświetlenie umożliwia na przykład użycie podczas meczu kolorów drużyny, dając fanom dodatkowy sygnał podczas wejścia piłkarzy na boisko. System może też zmienić kolor i natężenie światła po każdym zdobytym golu.

W imponującym, podwieszanym dachu zastosowany będzie system Philips VayaFlood LED, dysponujący ponad 16 milionami kolorów. W połączeniu z oświetleniem fasady w systemie Philips ColorKinetics będzie to tworzyło wspaniałe widowisko – dynamiczne oświetlenie fasady może działać razem z system wewnętrznym lub oddzielnie.

- Oświetlenie, które zostało specjalnie z tej okazji zaprojektowane to nowy wymiar światła. Stadion ożywa już gdy widzimy go z daleka, a potem wchodzimy przez nową strefę premium „Neptuno” prosto na trybuny wokół idealnie oświetlonego boiska - różnicę jakościową widać będzie nawet na ekranie domowego telewizora - powiedział Josep Martínez, CEO Philips Lighting w Hiszpanii i Portugalii.

Nowe oświetlenie boiska Philips ArenaVision, zamontowane na sezon 2017-2018, składa się z 336 reflektorów Philips ArenaVision LED, dzięki którym jakość transmitowanego obrazu będzie spełniała najnowsze standardy LaLiga, UEFA i FIFA. Na dodatek, reflektory mogą być błyskawicznie włączane i wyłączane, więc spektakl świetny będzie mógł odbywać się nie tylko przed i po meczu, ale również w połowie.

Sala Premium ‘Neptuno’ i strefy VIP dostaną najbardziej wydajne, najwyższej jakości światła LED, dzięki którym możliwa będzie oszczędność energii na poziomie nawet 60 proc. w porównaniu z konwencjonalnymi technologiami. Widzowie natychmiast poczują jakość i ciepło tego miejsca.

Co więcej, dzięki wielu możliwym konfiguracjom oświetlenia nowy stadion w mgnieniu oka będzie mógł dostosować się do różnych potrzeb, w zależności od wydarzenia – od meczy po koncerty. Ta funkcjonalność przyniesie klubowi Atletico Madrid dodatkowy przychód.

Wszystkie te udogodnienia z użyciem najnowszych technologii oświetleniowych sprawią, że nowa siedziba Atletico Madrid będzie jednym z najbardziej innowacyjnych, najnowocześniejszych stadionów świata doskonale wpisze się w panoramę Madrytu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY