REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowy Teatr Kameralny w Bydgoszczy - czas na projekt rozbudowy

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 16 sty 2017 11:25
fot. pixabay.com

Trwają ostatnie prace nad projektem rozbudowy i przebudowy budynku Teatru Kameralnego przy ul. Grodzkiej 14 w Bydgoszczy.

REKLAMA

Jak informuje oficjalny portal miejski Bydgoszczy, budynek ówczesnego Teatru Kameralnego ma  pełnić zgodnie z oczekiwaniami bydgoszczan przede wszystkim  funkcję sceny teatralnej dla dzieci i młodzieży. Przygotowanie projektu poprzedziły konsultacje społeczne. W rozbudowanym i przebudowanym obiekcie, w jego przestrzeni dla odbiorców znajdą się między innymi duża sala z widownią na 187 miejsc o układzie amfiteatralnym,  hol wejściowy z kasami i pomieszczeniami obsługi widzów, foyer, szatnie oraz ogólnodostępna kawiarenka.  W przestrzeni dla artystów projektanci muszą uwzględnić m.in.  funkcjonalną scenę z pełnym wyposażeniem, magazyny, garderoby, pomieszczenia techniczne i socjalne oraz  sale prób scenicznych. Obecnie trwają prace projektowe, które zakończą się wiosną br.

Jeszcze na etapie prac projektowych rozpoczną się rozbiórki 2 zdegradowanych, parterowych budynków (pomocniczo-warsztatowych), tzw. przybudówek, w miejscu których realizowane będą roboty budowlane związane z rozbudową i przebudową budynku Teatru Kameralnego. Usunięcie części zabudowy warsztatowo-pomocniczej  pozwoli również na swobodny dostęp do terenu inwestycji od strony ul. Podwale. Obecnie trwa postępowanie przetargowe, które wyłoni  firmę  robót rozbiórkowych, które powinny się zakończyć w terminie  3 miesięcy od daty zawarcia umowy w tym przedmiocie - podaje oficjalny portal miejski Bydgoszczy.

Oprócz głównej bryły budynku Teatru pochodzącej z drugiej połowy XIX wieku zachowany zostanie budynek przy ul. Grodzkiej 16 (pomiędzy budynkiem Teatru a budynkiem Seminarium), który został wyłączony z użytkowania w 1988 roku.

Zakończenie inwestycji planowane jest na 2019 rok.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY