REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowy warszawski mural prawie gotowy

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 04 paź 2016 12:47
Nowy warszawski mural prawie gotowy
fot. RealCo Property Investment and Development

Mural, który powstaje na wschodniej ścianie kamienicy przy ulicy Ogrodowej 65 w Warszawie, będzie dopracowany jeszcze w pierwszej połowie października tego roku. Alicja Biała, zwyciężczyni konkursu na projekt ściennego malowidła, organizowanego przez RealCo Property Investment and Development, uzupełni go o charakterystyczne wzory na ubraniach cyklistów.

REKLAMA

Prawie gotowy mural można już teraz zobaczyć na wschodniej ścianie kamienicy przy ul. Ogrodowej 65 w Warszawie. Alicja Biała zakończyła pierwszy etap prac nad projektem, zaś w kolejnym tygodniu na malowidle pojawią się niezbędne szczegóły – zdobienia ubrań cyklistów. Już teraz jednak przechodnie mogą zobaczyć, jak mural będzie współtworzył przestrzeń warszawskiej Woli.

Obraz ma charakter minimalistyczny i jest wykonany w stonowanych barwach – czerni i bieli, kolorach charakterystycznych dla stylu autorki i realizatorki projektu. Mural, zgodnie z regulaminem konkursu, miał nawiązywać do historii lub charakteru najbliższej okolicy czy kamienicy przy ul. Ogrodowej 65. Inspiracją do jego namalowania były stare zdjęcia pradziadków autorki, przedstawiające życie ludzi z okresu lat ’20 i ’30 minionego wieku i jak sama przyznaje, projekt może być traktowany dwuznacznie. Z jednej strony ukazuje indywidualne jednostki tworzące społeczność kamienicy, z drugiej - współpracę, która jest wymagana, aby stworzył miłą atmosferę mieszkając w jednym budynku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY