REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowy woonerf w Łodzi coraz bliżej realizacji

  • Autor: UM Łódź
  • 14 lip 2017 11:55
Nowy woonerf w Łodzi coraz bliżej realizacji
Nowy woonerf na Lindleya z podświetlonymi drzewami fot. UM Łódź / ZDiT
Nowy woonerf w Łodzi coraz bliżej realizacji
Nowy woonerf w Łodzi coraz bliżej realizacji
Nowy woonerf w Łodzi coraz bliżej realizacji

Rusza kolejny etap prac związanych z przebudową ul. Lindleya. Powinny one zakończyć się przed początkiem roku akademickiego na Uniwersytecie Łódzkim. Łódzki podwórzec miejski ma być miejscem, w którym nacisk położony będzie na wysoki poziom bezpieczeństwa oraz nowoczesne walory estetyczne przy zachowaniu miejsc parkingowych i funkcji komunikacyjnej, z priorytetem dla pieszych i rowerzystów.

REKLAMA

Jak informuje oficjalny portal miejski Łodzi, kierowcy otrzymają wyłącznie udostępnioną trasę do dojazdu do miejsc parkingowym m.in. dla mieszkańców czy Uniwersytetu Łódzkiego. - To będzie przyjazna uliczka o uspokojonym ruchu dla rowerzystów oraz pieszych – mówi Bartosz Zimny z Zarządu Inwestycji Miejskich - Dokładamy wszelkich starań, aby ukończony projekt został oddany do użytku przed początkiem rozpoczęcia się roku akademickiego na UŁ - podkreśla. Podwórzec przy ul. Lindleya po przebudowie połączył się z ul. Węglową. Kompletny zakres robót obejmuje przebudowę infrastruktury podziemnej, powstanie nowa nawierzchnia, zieleńce, oświetlenie. Na całym odcinku nawierzchnia ułożona zostanie z kostki kamiennej oraz betonowej. Po renowacji zostanie także użyta istniejąca, zabytkowa kostka, która zajmować będzie pas jezdni.

- W większości zachowane zostaną istniejące drzewa, które będą podświetlone na różne kolory. Chcemy powielać to, co Uniwersytet Łódzki tutaj wcześniej robił, to w końcu ich wizytówka – mówił Piotr Wasiak z Zarządu Inwestycji Miejskich. Z czasem pojawiać się będzie wiele nowych drzew ozdobnych oraz odmiennej zieleni. Na drodze ustawione zostaną meble miejskie m.in. ławki, stojaki rowerowe oraz nowoczesne lampy, które możemy zaobserwować na Dworcu Fabrycznym.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY