REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowy woonerf w Łodzi - kto zaprojektuje?

  • Autor: UM Łódź
  • 14 sty 2016 12:15
fot. Fotolia

W ramach łódzkiego budżetu obywatelskiego ruszył przetarg na zaprojektowanie woonerfu, czyli miejskiego podwórca. Woonerf powstanie na ulicy Zacisze w Łodzi.

REKLAMA

Słowo woonerf pochodzi z języka holenderskiego i w wolnym tłumaczeniu oznacza ,,ulicę do mieszkania". Nowa przestrzeń pojawi się na ulicy Zacisze, która dodatkowo poprawi bezpieczeństwo pieszych oraz rowerzystów. Miejsce zyska nową estetykę oraz poprawi się jego funkcjonalność. Podczas remontu nie zostanie wycięte żadne drzewo, a wręcz przeciwnie - pojawi się dodatkowa, ozdobna zieleń miejska - informuje łódzki magistrat.

Dużym udogodnieniem dla samochodów zaopatrujących sklepy będzie nowa zatoczka oraz dodatkowe miejsca parkingowe. Prawdopodobnie w przyszłości zostanie również odremontowany skwer tak, aby dobrze komponował się z nową ulicą. Pomysłodawcą budowy woonerfów jest Bartosz Zimny i Fundacja Normalne Miasto - Fenomen, którzy zainspirowali się rozwiązaniami z miast Europy Zachodniej. Pierwsza taka przestrzeń powstała na ulicy 6 sierpnia w Łodzi.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY