REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowy „Zodiak” będzie gotowy w 2018 r.

  • Autor: UM Warszawa
  • 19 sty 2016 10:11
Nowy „Zodiak” będzie gotowy w 2018 r.
Warszawski Pawilon Architektury Zodiak przy Pasażu Wiecha w Warszawie, fot. SARP Warszawa
Nowy „Zodiak” będzie gotowy w 2018 r.
Nowy „Zodiak” będzie gotowy w 2018 r.
Nowy „Zodiak” będzie gotowy w 2018 r.

Budynek „Zodiak”, w którym mieścić się będzie Centrum Informacji Gospodarczej, otrzymał pozwolenie na budowę. Pierwszym odwiedzającym, zainteresowanym gospodarką i architekturą metropolii warszawskiej, zaprezentuje się w 2018 r. Autorem przebudowy budynku jest pracownia Kalata Architekci, a placu przed budynkiem „Zodiak” firma Gowin & Siuta.

REKLAMA

Centrum Informacji Gospodarczej (CIG) powstanie w zrewitalizowanym budynku, dawnego „Zodiaku”, w samym sercu stolicy przy Pasażu Wiecha. Nowy „Zodiak” będzie dwupoziomowym budynkiem o lekkiej, przeszklonej konstrukcji. Przebudowa obejmie również plac o powierzchni 900 mkw., położony między ul. Widok 26, ul. Chmielną 33 i 35 oraz ul. Marszałkowską 104A.

Odnowa samego budynku, jak i przylegającego do niego placu, to efekt współpracy miasta st. Warszawy wraz ze Stowarzyszeniem Architektów Rzeczypospolitej Polskiej (SARP). W odnowionym budynku znajdą się miejsca ekspozycyjne dla obydwu instytucji. Na piętrze miasto urządzi multimedialną przestrzeń ekspozycyjną, przeznaczoną do prezentacji gospodarki metropolii warszawskiej. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych będzie koncentrować się na prezentowaniu delegacjom z kraju i zagranicy gospodarczego potencjału Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego (WOF), czyli Warszawy i 39 otaczających ją gmin. Centrum będzie swoistą platformą networkingową między gminami, przedsiębiorcami i inwestorami z tego obszaru. Z kolei na parterze SARP ma prezentować architektoniczne propozycje dla Warszawy, m.in. z makietą Śródmieścia, która pokaże panoramę stolicy z nowopowstającymi drapaczami chmur. Na dolnym poziomie znajdzie się też kawiarnia.

Autorem przebudowy budynku jest warszawska pracownia Kalata Architekci, a placu przed budynkiem „Zodiak” krakowska firma Gowin & Siuta. Prace rewitalizacyjne budynku i placu finansuje miasto st. Warszawa.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY